Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

appelvrouw

Leden
  • Registratiedatum

Alles dat geplaatst werd door appelvrouw

  1. Ha Worteltje kan je plukandijvie eten. Hier komt de spinazie goed op..ik maak geen foto hoor pas als ze flink aan de groei zijn. Ik heb ook veldsla gezaaid maar die heeft wat langer nodig blijkbaar.
  2. Morgen hebben we een tomatenbijeenkomst van de Velt afdeling en daar bak ik nu een quiche voor met geroosterde biet uJt, een flinke handvol basilicum uet en enkele takjes tijm, 5 eieren, plantaardige room, anderhalf pakje Griekse feta en walnoten uvt ( voor wie denkt dat het een typefout is, deze zijn nog uit vorige tuin..4 jaar oud en nog prima te doen) Voor de bodem was ik überlui daarvoor een gekochte plantaardige bladerdeegbodem. Vanavond een restje geroosterde biet uJt en pizza van de grootgrutter.
  3. appelvrouw reageerde op Erny's topic in Babbeltuin
    Dit is zo herkenbaar! Ik probeer nu wel een beetje meer bij de les te blijven met dat soort hulpmiddelen..maar vond laatst ook van dat gaas dat je op verbrande plekken kunt leggen ( en ja ik had het nodig) maar dat was van dubbel zo lang geleden al over de tht. Ik hoop met je mee. Het lijkt me vreselijk als je daarin terecht moet komen..dan liever alle pepers en tomaten over het balkon gekieperd vind je niet?
  4. Ha de wonderboom heeft het goed gedaan zo te lezen! Mag ik wat zaadjes van de zonnehoed, de gewonen purpurea neem ik aan?
  5. appelvrouw reageerde op Erny's topic in Babbeltuin
    O gatsie. Gelukkig dat je het plakje nog kon vinden tussen de komkommer of wat het was. Betadine in huis is wel fijn voor een kok..het zal niet de eerste keer zijn? Sterkte met je pink hou hem omhoog!
  6. Ik vroeg me al al waarom clitoria maar bij de open bloem zie ik het. Ik ben benieuwd wie de naam bedacht heeft dat ging ik even zoeken. In 1678 zo genoemd door een Pool die vond dat de bloem op een vulva met clitoris lijkt. . Origineel van Ternate Island, deel van de Maluku Islands. Verre van inheems Europeaans dus. Er is ook een witte variant die zal misschien minder die kleurende eigenschappen hebben..rood in zuur, blauw in basische vloeistof. De zaden zijn niet eetbaar de jonge peulen wel. Ik las dat ze in Thailand en Vietnam hier thee van drinken met honing en citroen, een beetje zoals wij kamille drinken, na de maaltijd. Ik zag nergens een foto van de peulen en vroeg me af of het familie is van de asperge-erwt, ook een vlinderbloemige natuurlijk. De laatste heb ik wel een gekweekt voor de peul, vond er niks aan.
  7. Of teveel of te weinig..wij tuiniers zijn geen wetenschappers of agrariërs en voeren ook te weinig grondmonsters uit.
  8. En September is nog lang schrijf ik hoopvol! Ik heb zondag van de Velt afdeling een tomaten proef feestje maar meerdere deelnemers schreven al dat hun tomaten maar niet willen kleuren. Ik duim wel voor in ieder geval een zonnetje…
  9. Bos: in de zomer koel maar nu gewoon koud. Of Lie en ik hebben allebei wat onder de leden dat kan ook. Ieder geval hebben we nu beiden een dekentje om ons heen.
  10. 10 mm..een paar druppels meer dus in het bos. Wel een sombere en ook koude dag, ik had bijna de houtkachel aangedaan maar dan moesten we ook de manden vullen daar hadden we geen zin in en we hadden sneller een dekentje te pakken. Voor mijn gevoel is de herfst wel begonnen ook al krijgen we een warm weekend.
  11. ”De onderbroeken braken het snelst af in privétuinen, waar een bodemanalyse ook de hoogste concentraties organische stof liet zien. Gazons hadden de minste bodemorganismen, terwijl landbouwvelden en weilanden ertussenin zaten”
  12. Inderdaad, beiden. Ik val niet op Italianen hoor, teveel haantjes. Maar kijken mag. Het brood heb ik een paar keer gebakken maar ik ben nu weer idolaat van speltbloemzuurdesem met 1/10e volkoren erbij en verder 6 gram bietenpoeder en een kopje geroosterde hazelnoot stukjes. Grappig ik hield nooit van hazelnoot maar vind dit heerlijk en het past heel goed bij het spelt. Hoe is het met de andere bakkers, iemand nog een leuk recept uitgeprobeerd?
  13. Ik loop al weer heel wat lekkere maaltijden achter gemaakt met oa de gekregen groente van @Jorieke123 ..uit mijn hoofd niet speciaal de goede volgorde: *Gnocchis met courgettes en shiitakes..eenpansmaaltijd *Stamppot van krulandijvie met spekjes en jus *Eigen gebakken boterham met diezelfde stamppot even opgebakken *Geroosterde bietensalade met Italiaanse kruiderij uet en feta *Soep van rode linzen wortel bosui en pompoen en als bijgerecht broodjes runderhamburger met sla en tomaatjes😋 *Andijvie sla met komkommer bosui en gebakken tempé
  14. appelvrouw reageerde op Arja's blog bericht in Arja's avontuur
    Nou mooie bewaaroogst voor de winter! Ik ben benieuwd welke je het lekkerst vind.
  15. appelvrouw reageerde op Rookie's topic in Fruit en noten
    Dat is een flinke. Wat zijn de regels voor een rijpe watermeloen?
  16. appelvrouw reageerde op Rookie's topic in Groente
    De steel ziet er genoeg verkurkt uit! Ikzelf zou hem eraf halen en de bladeren zullen niet veel meer doen voor de vruchten. Lekker op een muurtje of tafel leggen in de zon is mijn advies
  17. Prachtige kleuren!
  18. Ik ben absoluut fan van Boney F😎
  19. appelvrouw reageerde op Rookie's topic in Groente
    Dat gaat prima Arja👍. Buiten afrijpen, zolang het niet gaat vriezen, gaat ook heel goed als je de pompoenen te vroeg hebt geoogst.
  20. Dat zouden wel eens dikke preien kunnen worden👏
  21. appelvrouw reageerde op FreyaS's blog bericht in Tuin Volle Bak
    Zie ik daar een Papaya? Heb je die al in de pot?
  22. Ik ben ook heel benieuwd we horen de voortgang graag. Zit er ook nog wat vlees aan deze vechtersbazen? Bijzondere poten met hele lange tenen!
  23. Ja ik ken watermunt niet goed maar polei wel en het lijkt er toch wel erg op. De geur, fris kruidig en munt? Die planten zijn prachtig in een pot!
  24. Die witte schijfjes, is dat niet biet?
  25. Nogmaals een foto en heb je er ook een in de bloei?

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.