Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst: (aangepast)

Beste forumleden,,

 

Langzaam aan begint mijn oude maar trouwe Hinda HR216 grasmaaier op z'n laatste benen te lopen.

 

Na ik schat 30 jaar dienst (20 jaar geleden overgenomen van vorige bewoner) mist de maaier vermogen, wordt het roken erger (ook tijdens het maaien), wil hij niet meer stationair draaien (alleen vol gas , stationair = afslaan) en heeft het aluminium maaidek een paar roestgaten. Alles is (nog) te repareren. De onderdelen zijn nog leverbaar en het maaidek kan een lokaal metaalbedrijfje weer redelijk netjes dichtmaken door een plaatje metaal in het maaidek te lassen, maar dit gaat qua prijs (want Honda onderdelen zijn duur) richting een nieuwe / jong gebruikte.

 

Vorig jaar is mij al verteld dat de carburateur niet lekker meer is en de maaier heeft daarna een paar maaibeurten lekker gelopen, maar al snel ging het weer bergafwaarts, ondanks het gebruik van Aspen 4T.

 

Ik ben nu aan het kijken naar een andere maaier maar door de bomen zie ik het bos niet meer. Mijn huidige maaier kent 2 snelheden en dat is het. De nieuwste generaties hebben hydrostatische aandrijving, meskoppeling, elektrische start, automatische choke, heuse cruise control, versa mow (half gras opvangen en half mulchen), enz.. Allemaal mooie extra's maar ze hebben wel hun prijs en ik weet niet hoe nuttig ze zijn in de praktijk.

 

Wat zijn jullie bevindingen bij jullie grasmaaiers?

aangepast door Gast
Geplaatst:

Ik heb een jaar of 10 gemaaid met de voorloper van de IZY.

Een simpele maaier die nog wel even mee mag gaan.

Deze zijn nog steeds in simpel model te koop, ook zonder mulch functie:

 

http://www.honda.nl/lawn-and-garden/products/lawnmowers/izy-2015/specifications.html

 

Het ligt ook aan wat je wilt gaan maaien welk model je moet nemen.

Ik zou zelf investeren in een nieuwe, of een bijna niet gebruikte.

En bij 500 Euro schrijf je de volgende 30 jaar niet veel af per jaar.

Geplaatst:

Ik heb zo'n 500 m2 gras (1 oppervlakte) en mijn huidige maaier is 52 cm breed. Smaller wil ik ook niet gaan.

 

Verder is de helft van mijn gazon vlak en de andere helft loopt schuin af naar een sloot. Ik schat een 60-70 cm hoogteverschil over een breedte van 5 a 6 meter. Dit alles over de volle 30 meter breedte van de tuin.

 

Een kooimaaier is natuurlijk het beste, maar ik moet eerlijk bekennen dat het gras ook wel eens te lang is om het met een kooimaaier nog te kunnen maaien. De schuinte wil bij een hoge waterstand nog wel eens wat zacht zijn en een kooimaaier kan hier niet echt goed uit de voeten lijkt me.

Geplaatst:

Aha... dan heb ik dus ook een "cirkelmaaier" (én een kooimaaier ook nog ergens...).

Dacht even dat met cirkelmaaier een bosmaaier bedoeld werd...

 

Mijn maaier hoeft alleen mn grasveldje te maaien dus geen 500 m2. Is van een onbekend merk en kostte zo'n 300 euro (was 'n aanbieding).

Heeft twee standen: aan en uit.

Ook geen andere tierelantijnen.

Wieltjes zijn in hoogte verstelbaar zodat als het gras wat hoger is ik ook nog kan maaien.

Hoort een opvangbak bij dus daar ook twee mogelijkheden, met bak dus gras opvangen, zonder bak dus gras laten liggen.

 

Zou, gezien je aflopende slootkant, niet voor een al te zwaar model kiezen.

En bij mij moet ik de hendel steeds vasthouden, zodra ik loslaat gaat de maaier uit.

Voor het maaien van grotere oppervlaktes lijkt me dat wel vervelend worden.

Geplaatst:

Elektrisch starten lijkt mij zeer comfortabel, Als de maaier kan mulchen is dat zeer fijn maar waarschijnlijk moet je dan vaker maaien dan wanneer je het gras opvangt, zelf rijdend lijkt me wel nodig, meer dan twee rijsnelheden? vraag je zelf eens af of je oude maaier regelmatig te snel of te langzaam reed?

Ik vind hydrostatische aandrijving prettig maar de hydromotoren gaan minder lang mee en zijn duur om te vervangen.

 

Peter.

Geplaatst:

Ik heb een slak en een haas als snelheid. De haas gebruik ik alleen om de maaier door de tuin te verrijden. Maaien doe ik altijd op de langzaamste snelheid. Vooral bij wat langer gras is de hoge snelheid niet ideaal.

 

Elektrisch starten is we handig, maar als het mes niet meer draait (meskoppeling) kun je de zak ook met draaiende motor legen zo der dat er gras in je gezicht geblazen wordt.

 

Inderdaad allemaal waar. De opties zijn mooi maar prijzig en in de praktijk vaak minder gebruikt.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...