Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Goedkope waterautomaat voor basilicum

Featured Replies

Geplaatst:

Omdat ik een paar daagjes van huis ging had ik een een 'irrigatiesysteem' nodig voor mijn basilicum. Voor de tomaat (zie andere post) had ik al een constructie gemaakt waardoor ze met één keer water geven tot een week kunnen overleven. Vorig seizoen gebruikte ik een elektrisch irrigatie systeem maar het nadeel daarvan is dat je planten dan te veel of te weinig water krijgen, en je dan voedingsstoffen wegspoelt of de plant te droog staat. Er zijn mooie systemen met keramische of terra cotta punten maar ik was te laat om die te bestellen en vond ze ook best duur. Dus de enige optie was: Do It Yourself

Nu heb ik als kind een hamstertje gehad en die had zo'n drinkbakje met een reservoir er boven. Als kind vond ik dat heel fascinerend en snapte niet hoe het werkte.

 

iu42101526885862.jpeg

 

het drinkbakje voor de hamster

 

Ik had van de Action Elho bloempotten met bijbehorende plantenschotels. Eerst getest of er voldoende water in de pot stroomt wanneer je de schotel tot de rand vult. En dat bleek te kloppen. Vervolgens heb ik van een klein Cola pet-flesje en een kleerhanertje van de stomerij een hangconstructie gemaakt zodat de hals van het flesje net het wateroppervlak van de volle schotel raakte.

 

2018052108152356571526885864.jpg

 

En het bleek te werken

 

Getest door minder water op de schotel te doen en dan de fles op te hangen en het werkte, de schotel werd keurig gevuld tot het punt dat het uiteinde van de fles gelijk is aan het wateroppervlak. Ik heb het ook geprobeerd met de dop er op met een gaatje er in maar dan is het spanningsveld van het wateroppervlak in het gaatje in de dop te hoog en komt er alleen wat uit als je in de fles knijpt.

 

Vervolgens in de praktijk gebracht en voila, mijn basilicum krijgt water als ik er niet ben.

 

 

 

 

Linked Image

Geplaatst:

Prachtig! Zulke DIY's vind ik altijd interessant!

  • 3 weken later...
Geplaatst:

Mooie oplossing ! en dat zette mij meteen aan het denken voor de potten waar ik geen schotel onder heb staan.

 

Toevallig iemand ervaring met deze pinnen ?

Ben benieuwd of deze dan wel gewoon leeg lopen of van de grond teveel tegendruk krijgen en geen water geven...

 

https://www.ebay.com/itm/Auto-Watering-Irrigation-Garden-indoor-Flower-Drip-Sprinkler-Water-dripper-US/182111504164?hash=item2a66b10724:g:oPEAAOSw5b1XItYI

Ambitie zorgt voor bloei !

Geplaatst:

Wow wat cool!

  • 4 weken later...
Geplaatst:

Volgens mij houdt basilicum niet van natte voeten. Hoop dat het toch werkt.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.