Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo, ik wil graag beginnen met Rucola te telen. Heeft iemand hier ervaring mee en is dit moeilijk? Tips en trucs zijn welkom ! Alvast bedankt!

aangepast door Gast

Geplaatst:

Rucola is zeer makkelijk en komt snel de grond uit. Is ook snel oogstbaar. Je kunt ze deze maand nog zaaien. Bij mij komt het na 4 dagen al boven de grond gepiept.

Good things come in small packages

Geplaatst:
  • Auteur

Echt, zo snel al ?! Voeg je nog iets aan de grond toe? En in welk soort grond verbouw jij deze dan?

aangepast door Gast

Geplaatst:

Lia, maak je geen zorgen: zaadjes zijn geprogrammeerd om te kiemen . Over bemesting hoef je je (nog) niet druk te maken: gewoon zaaien in tuingrond of verse potgrond is prima.

Geplaatst:

Ik heb mijn oude tuinaarde omgewoeld, er wat verse aan toegevoegd omdat het was 'ingezakt' en toen de zaden daar in gezaaid. Ze staan al vrolijk met de koppies boven de grond. En ja, het is bij mij het snelste qua groentes wat boven de grond piept. De rest volgt altijd een paar dagen later. Ik dacht dat t ook maar 4 weken duurde vanaf t zaaien tot je t kan oogsten.

Good things come in small packages

Geplaatst:

Omdat rucola in de verte familie is van de kool, moet je wel oppassen dat je de plantjes geen zaad laat schieten i.v.m. eventuele knolvoet. Want ook de voortplanting van rucola gaat erg makkelijk.

Geplaatst:
  • Auteur

Wow, zo leer je nog eens wat, hihi! Bedankt voor de tips allemaal! Ik hoop dat ik snel lekkere verse rucola heb !

aangepast door Gast

  • 2 weken later...
Geplaatst:

nog wat info ( uit wiki)

 

Rucola heeft een hoog vitamine C gehalte

maar ook een hoog nitraatgehalte

en moet daarom niet in grote hoeveelheden gegeten worden.

 

De max dagelijkse inname van nitraat bedraagt 3,7 mg per kilo lichaamsgewicht.

 

De aanbevolen maximale nitraatinname voor iemand met een gewicht van 70 kg mag dus niet meer dan 260 mg per dag bedragen, wat al bij 47 gram rucola bereikt wordt.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.