Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Moestuin Forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vandaag heb ik enkele tomaten-, pompoen- en courgettezaden aangeschaft, kwestie van nieuwe soorten uit te proberen. Vorig jaar ben ik plantjes gaan halen bij de boerenbond, maar dit jaar gaan we voor het echte werk!

Zeker nieuw voor mij is het gebruik van perspotjes, die na wat oefenen uiteindelijk gelukt zijn. Héél voorzichtig een gaatje erin maken lijkt niet zo evident, want een beetje te hard drukken geeft als resultaat: enkele brokken stekgrond die niet te redden zijn als perspotje.

 

De zaadjes er geduldig ingedrukt, wat fijne grond erover en klaar! Nu maar hopen dat ze in de loop van de komende dagen niet uit elkaar vallen... Lang moeten ze niet meegaan, want zodra de eerste blaadjes er zijn, pot ik ze over om verder te groeien en af te harden buiten.

Vooraleer de zaaibak dicht kan, de bodem nog vullen met enkele millimeters water.

 

IMG0091196601395149920.JPG

 

De soorten die ik gezaaid heb:

Tomaten:

Coeur de boeuf

Mini Yellow Plum

 

Courgettes:

Anissa

Orelia

 

Pompoenen:

Butternut

 

IMG0092137351395149940.JPG

 

Nu is het wachten geblazen en zeker regelmatig gaan kijken, want de vorige zaadjes waren enkele dagen geleden gekiemd en uitgekomen. Wegens gebrek aan licht waren ze op minder dan 2 dagen na het kiemen 10 cm hoog geworden. Aangezien ik dit jaar alles zelf wil opzaaien tot sterke planten en geen slapjanussen, heb ik ze maar weggekieperd. Halfweg maart lijkt me er geen tijd verloren!

0 Comments

Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.