Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Het stuk "perma"( dat ik eigenlijk van mezelf niet meer zo mag nomen omdat dat de lading niet dekt) wordt niet voor het derde jaar niet gespit. Lie heeft het voor mij verdeeld in 7 bedden..4 wat breder, 3 wat smaller.

De paden heeft hij uitgediept en die vullen we met houtsnippers. Op de bedden compost..wel erg vroeg maar ik ga al tuinbonen leggen en misschien één bed zeer vroege aardappels kweken met afdek. Zie ook de knoflook vooraan.2015-03-04-1638151425549646.57

Op de voorgrond nog een glimp van de olifantenknoflook...2015-03-04-1662001425549648.57

 

Er zitten heel wat wormen in de grond merkten we met het uitscheppen van de paden..de grond wordt wel beter!

Het gesnipperde hout moeten we aan de andere kant van het dorp halen..het ligt bij iemand voor de deur. We rijden er met de bus heen en scheppen emmers vol die we dan in een bigbag gooien in de bus..thuis gaat dat weer andersom. Een heel gedoe, maar het hout is mooi.2015-02-25-1585911425549644.23

5 reacties

Aanbevolen reacties

Jane Doe

Leden

Geplaatst:

Wat een werk, maar de moeite waard zo te zien.

Mooi dat er meer regenwormen zijn, mooi bewijs van verbetering bodem.

In het begin kwamen wij bijna geen regenwormen tegen, nu gelukkig meer maar we zijn er nog lang niet.

Kibas

Leden

Geplaatst: (aangepast)

Ik ken het gedoe, ik heb het net zo gedaan voor een houtsnipperbed onder de bessenstruiken voor paddenstoelen. Je tuin wordt wel mooi. Het ziet er goed uit. Mijn tuin stikt van de regenwormen, wat een nadeel heeft als je diervriendelijk wilt zijn. Elk tuinschepje de grond in om iets te poten betekent een worm doormidden klieven. Is ook niet alles. Wel leuk dat jij meer wormen krijgt. Merk je naast de wormen ook al andere verschillen?

Je envelope is trouwens vandaag op de post gegaan.

aangepast door Kibas

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

Hoi Kibas, ja ik merkte vorig jaar al dat ik minder onkruid heb op de niet spitten stukken...

Over die gekliefde regenwormen, heb ik niet ooit geleerd dat die beestjes dan met zijn tweeën zijn?

Dabar

Leden

Geplaatst:

Leuk hoor Appelvrouw om je permastukje land te volgen! En ik moest erg glimlachen toen ik het verhaal over de wormen las, ik ken dat probleem want ik werk ook met houtsnippers en permacultuur. Tja....ik troost mij ook met de gedachte dat de worm inderdaad verder leeft nadat hij in tweeën gehakt is.

sugarlevi

Leden

Geplaatst:

Hoi Kibas, ja ik merkte vorig jaar al dat ik minder onkruid heb op de niet spitten stukken...

Over die gekliefde regenwormen, heb ik niet ooit geleerd dat die beestjes dan met zijn tweeën zijn?

 

Ze kunnen een deel regenereren, maar met teveel schade is het exit oefening. Maar goed is weer voeding voor de andere wormen, die met al dat lekkers in hun buik weer eitjes kunnen leggen.

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.