En dat zijn de peultjes. Sinds twee dagen eet ik peultjes. Vandaag zag er ik weer veel hangen (en als je bezig bent met plukken, dan zie je er nog veel meer):
Zonet drie ons geplukt. Blancheren en invriezen, want ik heb even geen trek meer in peultjes. Nog een geluk dat ik de sugarsnaps drie weken later gezaaid heb, die gaan pas over een kleine twee weken (?) opbrengst geven..
Paprika. Klein plantje:
Druiven, Rondo:
Voor onkruid verwijderen:
Na
En er moet getopt!
Ik moet nog even uitzoeken hoe ik –voor guyot- een paar voldoende lange scheuten behoud als nieuwe gesteltakken.
En over een tijdje moeten er trossen verwijderd. De rondo zit er echt tjokvol mee.
Pinotin: na verwijderen onkruid:
Cabernet cortis: nog niet na, want dat moet nog:
Nieuwe stok Cabernet cortis, een paar weken geleden geplant:
Aardbei:
Rode bes:
Blauwe bes:
Dus heel blij dat mijn fruitkooi helemaal klaar en mereldicht is.
Met goedkoop zwart net. Wel overal strak gespannen. De merels hippen vrolijk over het dak, ze hebben daar geen enkel probleem mee. Ze vliegen ook niet tegen de verticale wanden, wel kijken ze zeer geïnteresseerd naar die rode dingen erachter.
Strak -zonder plooien of erger- spannen lijkt me veel belangrijker dan de kwaliteit of kleur.
Verder (in WC rol) voorgezaaide winterwortel uitgeplant. Veel werk: diepe plantgeulen in de droge klei gegraven en opgevuld met een mengsel van verkruimelde klei en potgrond, voor rechte wortels.
Ook nog de reserve tabakplanten uitgeplant op een wachtbed.
En natuurlijk weer water gegeven, het laatste beetje regen was op 14 mei.
Na werken was het tijd voor een slokje en een hapje:
Aanbevolen reacties