Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

[De Fruittuin] Foto's Mei

Eind vorig jaar (of begin dit jaar? ben het alweer vergeten! ) zijn we begonnen met het aanleggen van een nieuwe tuin naast ons huis. De bedoeling van deze tuin was ten eerste om te laten zien dat fruit ook echt mooi kan zijn, en je zelfs een moderne tuin kunt maken met alleen maar eetbare planten. Ten tweede wouden we hier een beetje bijzondere planten in hebben zodat we wat bijzonders konden laten zien. Een groot nadeel van de plek waarop we dit gerealiseerd hebben is dat een groot deel van de zijtuin alleen een ochtendzonnetje heeft. We hebben op dit stuk vroege appels, een zure kers en een zure peer geplant. Gecombineerd met wat bessen, bramen en frambozen. We hopen dat deze hier ook genoeg licht krijgen om lekker zoet te worden!

 

In de rest van de tuin staan o.a. vijgen, druiven, kiwibessen, platte perzik, abrikoos x pruim (aprimira), hazelnoot, dwergwalnoot, honingbessen, kweeperen, dwergkwee, kornoeltje, peren (gewoon & stoof), appels, pruimen, kersen (zoet & zuur), poolbraam, aardbeien (gewoon, pineberry), prachtframboos, blauwe bes, rode bosbes, pawpaw, aalbes (rood & wit), kruisbes, vlierbes en appelbes.

 

Er heeft genoeg gebloeid dus ik verwacht dit eerste jaar al aardig wat fruit. Zelfs het appeldak die flink terug gesnoeid is vorig jaar heeft al wat bloesem gegeven.

 

178811335886416.jpg243071335886481.jpg342671335886490.jpg

 

Gelukkig is er, vooral voor bodembedekkers, nog genoeg ruimte over. Dus het zou me niets verbazen als er aan het einde van het jaar nog veel meer in stond!

2 reacties

Aanbevolen reacties

Rantje

Leden

Geplaatst:

Ik vind het er heel mooi uitzien!

Ben benieuwd hoe het is als alles goed gegroeid is enzo.

geedee

Leden

Geplaatst:

Ik las dat je een dwergwalnoot hebt staan.....zal klein blijven die boom, maar geldt dat dan ook voor de noten die eraan komen of zijn die van een normale grootte?

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.