Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Nog meer paden gevonden....we werken gestaag door

Stilzitten zit niet echt in m'n aard, maar sneeuw, dat is me te koud. Wel leuk om even foto's te maken!

Die bogen de volgende keer maar wat dieper erin duwen...oeps.

IMG_2887.jpg

De uien die ik gezet had lijken niet allemaal de winter overleefd te hebben; die moet ik beter afdekken/ mulchen volgend jaar. De knoflook doet het een stuk beter en boerenkool doet het ook prima. Begonnen met de paden aan de linkerkant van de tuin onkruidvrij te maken, ik ga er gras zaaien.

14 Januari was het lekker weer en heb ik wat rekken neergezet voor peultjes, komkommers enzo. Een tijdelijke koude bak heb ik neergelegd in het sierdeel van de tuin met een stuk plexi golfplaat erop.

IMG_2907.jpg

En nu weer verder met het deel van de tuin achter het bramenrek. (links achterin). Daar blijken ook tegels te liggen, kijk maar:

IMG_2930.jpgIMG_2929.jpgIMG_2931.jpg

Wat je ziet is dus een dubbele tegelrij achter de bramen (voor de bramen ligt ook een dubbele rij). Toen ik de rij naast het huisje vrij legde richting de sloot, vond ik de ronde tegels. Het meeste lag onder 8-10 cm aarde en onkruid, eigenlijk hetzelfde overgroeid als de twee grote bedden voor de bramen. Ik kwam ook die ronde grinttegels tegen wat eigenlijk bevestigde wat ik al dacht; dit was ooit een mooie design moestuin. Wel een beetje jammer dat ik weer die compostbakken moet verplaatsen; daar lijken ook tegels onder te liggen.

Richting de sloot echter vond ik worteldoek😐; 20 cm diep en een rij tegels erop. Aan de linkerkant en de rechterkant van de tuin ligt het er ook; het lijkt over de hele breedte te liggen met hortensia's enzo erop/ erin. Ik denk niet dat ik dat weg ga halen; het zou zomaar kunnen dat de vorige tuinders het erin hebben gelegd om het riet tegen te gaan wat hier nogal hardnekkig is, het ligt er nu waarschijnlijk 20 jaar. Ook zal mogelijk de boel minder hard verzakken (in onze regio bij de Kagerplassen verzakt alles 1 cm per jaar...).

Voorzaaien ga ik voor het eerst doen dit jaar. Omdat ik wat oude zaden heb ben ik kiemkracht aan het testen. Nu gezaaid; Pepers, Peultjes en viooltjes (de laatste voor m'n hanging- baskets thuis).

0 reacties

Aanbevolen reacties

Er zijn geen reacties om weer te geven.

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.