Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

BertM

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. BertM reageerde op Jorieke123's blog bericht in Seizoenen van Jorieke
    courgettes…. Vorig jaar kwamen ze mijn neus uit, nu welgeteld 1 aan de planten gehad. Veel bloemen maar vruchten? Ho maar.
  2. BertM plaatste moestuinseizoen in Bert zijn nieuwe stekkie
    Ik dacht dat ik goed op weg was met de tuin… Tot ik voor mijn werk weg moest naar het buitenland en dat deze geschatte 2 weken zomaar 5 weken werden… Dus kunnen we opnieuw beginnen met de heermoes strijd: alles weer overwoekerd. De bijen hebben nog wel van de klaver kunnen genieten, het gras was compleet geel. Maar voor de rest ben ik tevreden: de appels, peren en pruimen doen het goed en ook de tomaten komen op gang. Ook de bijen doen het goed en hebben behalve de windhoos van begin juni ook de 5 weken zonder zorgen van de imker zich gered. Ik had er snel wat honingkamers op gezet en die zitten nu vol met zomerhoning. Dat wordt weer slingeren. Gelukkig stonden de bijen 5 meter verderop 😰 Genoeg te doen dus.
  3. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    Met een telescoop stang en daarboven op een zak. Een gedeelte in de zak gevangen, waar gelukkig de koningin in zat, en deze in een kast gestopt. Een dag later zaten ze allemaal in de kast.
  4. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    @Ikbeginbijmezelf dat is de reden waarom je als imker wilt voorkomen dat je bijen gaan zwermen: ze kunnen een plaats vinden die niet zo handig is. Helaas is het natuurlijk gedrag: het vermeerderen door te zwermen. Ook ik had het laatst: op woensdag de doppen gebroken om het zwermen te voorkomen, het weekend te druk, dus we kijken maandag weer… Hangen ze zondag middag op een meter of zeven in de boom 🫣
  5. Ja, inderdaad. Zo gauw ik hem afbreek moet ik aan de huidige regels voldoen. Hetzelfde voor het tuinhuis: deze is groter dan de huidige regels toestaan, breek ik het af moet ik hem 2x kleiner maken. En Duitsers zijn van de regeltjes
  6. We zijn een aantal maanden verder en langzaam komt de realiteit boven… Het hele perceel blijkt vol te staan met heermoes, dat wordt een klus voor de lange adem ben ik bang. Onder het gras komt er van alles tevoorschijn, soms wordt je verrast en blijken er asperges in een bed te groeien. De kas is heel slecht en staat op instorten, dus die hebben we een beetje moeten stabiliseren aangezien als ik hem afbreek, ik niet meer zo een grote kas kan plaatsen volgens de regels van de kleingartenverein. bij het plaatsen van een nieuwe IBC bleek er aan de zijkant een bijenzwerm te hangen: Free Bees! Deze hebben we maar een woning gegeven die wat beter geschikt is en hebben we verhuist naar de bijenstand. Je kunt merken dat de bijen vol in de zwermperiode zijn: vorig weekend kwamen er twee zwermen overvliegen. Helaas zijn die allemaal het bos in gevlogen, kennelijk hadden ze daar al een woning gevonden. Helaas zijn er ook een aantal fruitbomen dood, de rest zit vol met vruchten, dus dat is het positieve in dit verhaal. Heermoes overal waar je kijkt :-( Free 🐝 Bijen over het complex
  7. BertM reageerde op appelvrouw's blog bericht in Het bosje van Jet
  8. Haha zelfs de verfstripper erbij 😊 Ik heb zelf een kliko omgebouwd als wassmelter en die aan de buitenkant geisoleerd ( zal bij je wasbak ook zeker helpen). Hier kan ik de ramen compleet in stoppen, maar het blijft inderdaad een klusje en kleiderwerk.
  9. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    @Tuinkasteel ik heb ze niet in de spouw zitten, ik gaf een reply op een post. Die van mij zitten allemaal in een kast te wachten op het voorjaar 😉
  10. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    @Ikbeginbijmezelf Een bestaand volk uit een spouw krijgen zal lastig zijn: zolang ze broed hebben zullen ze dat niet verlaten. Je kunt een lokkast ( met een oud honingraam) tegen de vliegopening zetten en er tegenover een vliegopening maken. Misschien dat ze dan gaan bouwen in die kast, maar ik geef je weinig kans: De spouw is groot genoeg waarschijnlijk waar nu hun nest in zit.
  11. BertM reageerde op Henk.'s topic in Voordeur
    Welkom!
  12. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    Mooi om te horen 🎉 Heb me nog nergens voor aangemeld, ziewel wat er op mijn weg komt dit jaar.
  13. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    Is mij bekend. Ik gebruik schuim en dat heeft het loeder weggeknaagt
  14. BertM reageerde op BertM's topic in Nutsdieren
    Hier ook een rondje gedaan langs de kasten. Helaas 1 volk dood, dit volkje was een zwerm geschept aan het eind van vorig jaar. Volk nam slecht suikerwater op bij het inwinteren, dus het verbaast me niet dat ze nu niet meer leven. Waarschijnlijk toch ziek geweest, maar het is nooit leuk zo een dood volk te zien. In een andere kast had een muis zijn intrek genomen, die ook maar even te kennen gegeven dat onderhuur niet toegestaan is. Naast mijn “nieuwe” moestuin in duitsland is de bijenstand van de vereniging, hier zag ik gisteren al stuifmeel binnenkomen bij 1 volk.
  15. Ik moet het ook maar weer eens het maken van charcuterie oppakken, is de laatste jaren een beetje op de achtergrond gekomen. Niets is zo leuk als een stukje “ minderwaardig “ vlees om te toveren naar een stukje charcuterie. Of een droog worstje maken, na een paar weken heb je al een lekkere snack bij de borrel 😊

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.