Ga naar inhoud

Sanogoal

Members
  • Aantal items

    12
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Recente bezoekers van dit profiel

De recente bezoekers block is uitgeschakeld en zal niet meer getoond worden aan gebruikers.

  1. Heeft er iemand perzik zaden of stekjes te ruil, te geef of te koop? Liefst zou ik de zaden willen van lokale soorten, indien mogelijk. Alvast bedankt!
  2. Onderzoek wijst uit dat vogels kunnen leren uit bepaalde situaties. Dus, stel nu dat er een grote molshoop in die tuin ligt, of enkele, maakt niet uit. Je zorgt ervoor dat nét wanneer die vogels kijken je de grootste molshoop een gigantische kopstoot uit deelt. Zo van BAM los derop jongeuh! Dit heeft meerdere voordelen - De mol ziet het niet aan komen (ha nee, die is zo goed als blind), en de vogels verschieten van uw daadkracht!
  3. Bij mij ging dit verschijnsel steeds gepaard met Spint.
  4. Wat zijn jullie favoriete Youtube kanalen die jullie volgen met betrekking tot de moestuin? Bij mij zijn het onder andere 'The Gardening Channel with James Prigioni' , The Millennial Gardener, MIgardener, DIY Urban Gardening, Epic Gardening, Gardening in Canada, Charles Dowding en GrowVeg. Zelf ben ik vooral op zoek naar kanalen die een beetje ons klimaat bespreken, kanalen die innovatieve manieren gebruiken om te tuinieren (zoals die DIY Urban Gardening, TEO enz vnl Aziatische kanalen om de 1 of de andere reden) en kanalen die in onze taal zijn... Daar ken ik er helaas niet echt veel goede van. Iemand tips?
  5. Ik volg dit onderwerp met grote interesse (we hadden enkele jaren een onderneming genaamd 'Bugsexpress' waarbij we ongewervelden kweekten). Alvast veel succes gewenst, ik hoop dat je weet waaraan je begint
  6. Sanogoal

    Aardappelen 2025

    Ik teel nog maar enkele jaren aardappelen maar mijn beste oogsten heb ik tot nu toe in hoge curver boxen gehad,... Deze zijn van wat dikker plastic, goed hoog, en staan al enkele jaren zonder problemen. Weliswaar afwatering voorzien dmv een soldeerbout of dergelijke! De oogst in emmers viel verleden jaar wat tegen, maar dat kwam eerder omdat ik experimenteerde met substraat (kleigrond, zand, kippenmest, vlas enz). De meeste emmers die ik daarvoor gebruik zijn wellicht ook wat aan de kleine kant, standaard 11 liter bouwemmers. Schijnbaar zou de teelt in balen stro ook perfect mogelijk moeten zijn.
  7. Sanogoal

    Aardappelen 2025

    Ja hoor, gewoon bij de AH. Die heb ik het liefste omdat die een boven- en onderkant hebben en dus extra stevig zijn. Vaak hebben ze echter nog grotere en vooral hogere dozen, die vind ik ook handig voor aardappelen.
  8. Sanogoal

    Aardappelen 2025

    Ik bestelde mijn standaard aardappelen 'Sevilla' nu voor het 2de jaar op rij bij Helza Hobbyzaden. Zeer tevreden van! Verder nekeer goe zot gedaan (15ish variëteiten denk ik) en allerlei variëteiten aangeschaft bij de Tuinen van Weldadigheid en Den Ouden Kastanje enzovoort. Dit jaar ga ik naast ze in emmers te telen, ook telen in kartonnen dozen en in opgehoogde compost grond. Ik ben benieuwd naar de resultaten.
  9. Sanogoal

    Pompoen 2022

    Ik heb de eerste keer ooit eens 2x kippenmest onder de pompoenen gelegd. De planten waren erg mooi en er zijn heel veel pompoenen aan gekomen, maar totnutoe is er maar 1 die misschien? rijp gaat worden, wat een zware teleurstelling is. Het gaat om Crown Prince pompoenen. Pitten welke ik zelf uit een Colruyt pompoen gehaald heb. Wat zijn jullie favoriete en best producerende rassen?
×
×
  • Nieuwe aanmaken...