Geplaatst: 23 april 20205 j Ik heb een aantal dagen terug mijn snijbonen voorgezaaid in wc rolletjes en bloempotjes. Twee jaar terug deed ik dat ook en kwamen er al snel mooie planten boven, dat ging perfect. Vorig jaar herhaalde ik dat maar is er geen enkel zaadje uitgekomen. Daarna ben ik overgeschakeld naar de keukenpapier methode, maar ook dat faalde. Ik zit dus een beetje op mijn ongemak dit jaar dat het weer zou mislukken, en ik zou zo graag weer die verse zoete bonen proeven. 😊 Wat ik me niet meer herinner van twee jaar terug, is hoeveel water ik gegeven heb. Ik weet dat té nat nefast is, maar ik kan me voorstellen dat te droog al even slecht is? De wc rolletjes staan uit elkaar om schimmel te voorkomen, wat volgens mij ook zorgt dat ze snel opdrogen in de serre (zeker met dit weer). Moet ik ze elke dag water geven, of beter niet? En exacte hoeveelheden zijn wellicht moeilijk te zeggen, maar geef ik ze genoeg zodat het karton van het rolletje duidelijk nat is, of net precies genoeg om niet helemaal uit te drogen?
Geplaatst: 23 april 20205 j Het is nog wel wat vroeg voor snijbonen, maar als het werkt, waarom niet? Een tip voor een volgende keer; je kunt de bonen ook 1 dag in water voorweken (kopje met water vullen, bonen erin en wat drijft is niet goed) voordat je ze legt. Zelf geef ik niet dagelijks water, ik voel hoe de bodem aanvoelt, die moet licht vochtig zijn. Als de wc-rollen droog aanvoelen, zou ik water geven.
Geplaatst: 23 april 20205 j Ik zet ze een nachtje onder water en zaai dan in licht vochtige grond. Geef pas weer water als het echt te droog wordt of als de plantjes wat groter zijn De moestuin van Patrijs
Geplaatst: 23 april 20205 j Auteur Die tip ga ik onthouden, Flup. Patrijs, na de geweekte zaden geplant te hebben in vochtige grond geef je dus niks van water meer tot het effectief plantjes zijn? Dit is dan rechtstreeks in de grond veronderstel ik?
Geplaatst: 23 april 20205 j In de grond of in potjes dat maakt niet uit. Bonen rotten geheid weg bij te veel vocht. Op de volle grond doe ik het meestal zo: Ik wacht tot de grond goed nat is na een bui (zandgrond). Zie ik dat er dan een droge periode van een paar dagen komt dan zaai ik na de laatste bui niet geweekt zaad in de volle grond. Binnen een paar dagen staat dan alles boven. Toevallig deze week de eerste lading bonen voor onder glas gezaaid, vroeger zeiden ze bonen mogen de maand mei niet zien ( te koud). Nu leven we in warmere tijden en ook ik ga met mijn tijd mee en ga volgende week de eerste pronkbonen onder glas voortrekken.🐪 Je ziet de geweekte bonen hier in redelijk droge zandgrond gaan. Drogen ze uit in de kas met dit warme weer dan krijgen ze van mij een klein buitje. Ik leg hier nog een glasplaatje of plankje op tot ze boven komen kijken. Gisteren gezaaid en zal morgen eens voor je kijken of er al beweging in zit. En die wc rolletjes werken hier niet, die verteren veel te langzaam bij mij, zeker nu het zo droog is. Of misschien heb ik te goede kwaliteit wc papier...... 23 april 20205 j aangepast door Patrijs De moestuin van Patrijs
Geplaatst: 23 april 20205 j Auteur Hm, een soort deksel tegen uitdroging is inderdaad nog een goed idee, dat ga ik ook eens proberen!
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.