Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Waarvoor zaaitray 2x2cm gaten gebruiken?

Featured Replies

Geplaatst:

Ik heb ook een zaaitray met gaten van ongeveer 2 cm. Die ik heb heb hebben wel veel minder gaten (30) en zijn van stevig plastic en hebben een groot gat aan de onderkant zodat je de plantjes er makkelijk uit wipt. Ik gebruik ze overal voor. Alleen hele grote zaden zoals Pompoen of zaden die snel diep wortelen zoals bonen gaan niet.

Ik vind het heel handig want je hebt minder potgrond nodig en je kunt de plantjes heel gemakkelijk klein uitplanten. Als je veel last hebt van slakken is het misschien handiger om de plantjes groter op te kweken.

Geplaatst:

Waar ik deze (vergelijkbare) maat voor gebruik: sla, kruiden, bieten, spinazie, rucola, radijs, bloemen. Wat ik niet erin zaai, zijn de planten die lang nodig hebben (tomaten/paprika/peper), grote zaden (pompoen/courgette/bonen) of soorten die te snel groot groeien (kolen/maïs). Wat ik voorzaai in de kleine trays probeer ik rond de 3-4 weken uit te planten.

Geplaatst:

Ik heb dit jaar ook voor het eerst dit soort trays met vakjes van ca 2 cm. Ik denk maar 24 per tray. Ik vind ze ideaal voor het voorjaar. Er zat ook een kap bij waardoor het een soort mini kasje wordt.  Ik weet niet of zo’n grote handig is. Voor mij niet denk ik want zal niet passen in de vensterbank.
 

Ik heb er van alles in gezaaid maar vooral tomaten, paprika’s, pepers, bloemen en mais. Maar bijvoorbeeld ook de (wedstrijd) bleekselderij  en basilicum. Eigenlijk kan je alles wat je voor zaait er wel in doen al heb ik de pompoen/courgette na het kiemen wel snel verplant. 

aangepast door Goudsbloempje2

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.