Ga naar inhoud

Slabonen en snijbonen kwamen niet of heel laat op: reden?


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Ik heb nu 1 jaar een moestuin en dat ging voor de eerste keer best goed alleen de slabonen kwamen niet op en de snijbonen kwamen heel laat op. Wat kan daar de reden van zijn?

Geplaatst:

Bill,

 

Wees gerust, daar hadden meer mensen last van. Ik heb de slabonen twee keer "gelegd" en had uiteindelijk vier (4) plantjes.

Reden: Bonen (m.u.v. tuinbonen) kunnen niet tegen kou en (te veel) vocht en als je dan even terug kijkt op de kalender van vorig jaar dan zie je dat het begin van de zomer (tijd van zaaien) koud en nat was. Voorzaaien onder beschermende condities wil wel eens helpen, alleen hebben bonen nog een vervelende eigenschap, ze houden niet van verplanten.

 

Suc6 dit jaar.

Geplaatst:

Nergens last van gehad, ik zaai ze in een piepschuimbak(vis) voor en plant ze dan uit bij opkomst. Je heb hierdoor een betere controle bij opkomst zoniet dan zaad op nieuw inpoten.

Ik huur kavels bij Volkstuinvereniging 't Boeskoolhöfke te Oldenzaal

( www.hetboeskoolhofke.nl)

Geplaatst:

goed op het weer letten, dat is volgens mij crusiaal.

als je bonen zaait als het wat koud en nat gaat worden dan rotten ze gewoon weg. dus, als het weerbericht zegt dat het een weekje wat warmer en droger wordt; meteen zaaien!

en niet meteen opgeven. als het niet de eerste (of tweede) keer lukt, gewoon opnieuw zaaien....

let er ook op dat ze slakken niet bij je jonge plantjes kunnen komen of duiven je bonen niet opvreten!!

voorzaaien in trays is ook wel een idee hoor, maar wees voorzichtig met overplanten want daar houden ze idd niet van.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...