27 mei. Rozen
Even heel wat anders. Rozen.
Ben ik nogal een rozenfanaat, hier op de tuin heb ik er maar een paar. Maar ze komen op stoom, wel eens een update waard.
In Frankrijk heb ik er veel en veel meer, ga ik volgend weekend een paar dagen heen. Goed getimed hoop ik ( vooral de grote Ramblers moeten dan net in bloei staan hoop ik )
Eerst de luizen. Vroeger, zeg 20 jaar terug deed ik als rozenliefhebber wel eens wat tegen de luizen. Zó ontzettend vol als een rozenstruik onder de luizen kan zitten. Als je dan met duim, wijs en middelvinger een takje met bloemknop van onder naar boven langs gaat, haal je soms wel tot een cm2 aan luizenlijfjes en plak er uit. Dat kan je eens doen, maar een grote struik ? een klimroos ?
Ik doe het al jaren niet meer. Ik doe niks meer.
een week of 2 terug zat deze struik ( lage klimmer ) dus echt bárstensvol luis. Echt belachelijk veel. foto van 2 dagen daarna.
geen luis meer te bekennen. Regen, terugval van temperaturen, wind. Nul luis. Had ik er wel een mezennest tegenover hangen, maar nooit gemerkt dat die interesse er voor toonden. ( heb zat rupsen in de buurt )
Vandaag komt de struik voorzichtig in bloei; op huisje 2 op tuin 2. Fantástisch weer ook vandaag natuurlijk, te warm eigenlijk om te werken bij de klant waar ik gras had moeten leggen. Doen we volgende week. Vandaag even naar de tuin om wat tomaten water te geven en te zitten in de wind in de schaduw.
Een aantal rozen staan geheel nog niet te bloeien trouwens. De winterstekken zijn dit jaar allemaal bevroren rond die 20e april ( wat lijkt dat nu ver weg ! ) en een paar rozenstruiken hebben ook klappen gehad. Die komen dit jaar later in bloei.
0 Comments
Recommended Comments
There are no comments to display.