Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

De lampions en dus ook de bessen van mijn Physalis zijn dit jaar heerlijk groot. Ik heb er al jaren een die binnen overwintert of eigenlijk permanent binnen staat en waar ik elk jaar einde winter een of twee stekjes van neem. Dit jaar gaat hij eindelijk heel erg goed. Hij staat nu in een pot zodat ik hen in oktober binnen kan halen om af te rijpen. Ieder jaar was hij namelijk pas echt op gang en toen kwam de kou er al weer aan. Vorig jaar in de kas in de volle grond geprobeerd maar daar stond hij te donker en ik ben ook al niet zo een held met planten water geven. Dit jaar dus in pot en dat lijkt veel beter te gaan. Misschien niet zo veel plek om enorme wortels te maken want hij is nu al goed op gang. En misschien wat meer voeding? Heb bij de oude potgrond een ruime laag compost gedaan. Wie zal het weten. Ik heb tegen beter eten in al een bes beproeft die bijna rijp was. Heel lekker maar volgende keer toch wachten tot dat de plant hem zelf laat vallen. Dan zijn ze perfect.

5 reacties

Aanbevolen reacties

fre3ke

Leden

Geplaatst:

Ik ben ook blij met deze bes in de tuin, al wordt hij wel groot altijd. Vorig jaar was het een meter hoog struikgewas geworden, waar vogels in schuilen.

 

Bij mij is de eerste bes al afgevallen maar hij was nog niet zo zoet.

 

Ik graaf in september een zaailing uit die ik in pot overwinter en dan in juni weer uitplant. Dat gaat ook goed. Zaailingen genoeg door de bessen die er nog aan zitten bij de eerste vorst. 

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

Kan je ze stekken op water Kruidje?

Kruidje

Leden

Geplaatst:

7 uren geleden, appelvrouw zei:

Kan je ze stekken op water Kruidje?

Ik stek altijd direct in een potje.

RobO

Leden

Geplaatst:

ik zaai ze elk jaar opnieuw, gaat prima

Kruidje

Leden

Geplaatst:

Het is hier bij me niet zo warm binnen en dan is zaaien een stuk lastiger. Je wilt ze toch als ze naar buiten gaan al een beetje op formaat hebben.

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.