Ga naar inhoud

artisjok

Members
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Dorian startte met het volgen van artisjok
  2. artisjok reageerde op Itoero's bericht in een topic in Kruiden
    Ondanks dat de maretak een halfparasiet is, zal de appeltak waarop hij zit uiteindelijk afsterven achter de maretak. Ik had in mijn appelbomen ook maretakken, en omdat ik ze mooi vind heb ik ze laten zitten. (Onze franse vrienden adviseerde ze meteen weg te halen) Nu 10 jaar later zijn vele takken dood en is het een redelijke plaag geworden. Heb ze nu, met pijn in het hart, allemaal verwijderd (voor de liefhebber: er liggen er zo'n 30 grote en vele kleine op de composthoop). Overal op de takken zitten al weer kleverige besjes, dus de vogels hebben alweer gezaaid. Ik ben er dus nog niet vanaf
  3. artisjok reageerde op harmony's bericht in een topic in Groente
    De mijne (gekregen van mijn moeder nadat mijn zaadjes niet opkwamen) komen van Groenrijk. Ze stonden met 8 in een potje. Ras mij onbekend. Ze staan 1.20 m hoog , maar hebben dit jaar, op 1 na niet gebloeid. Ik hoop dus dat ze de winter doorkomen...... Kibas heeft er geloof ik ook een van. En diegene bij mijn buurvrouw, staat op een slecht plek en was maar 75cm hoog, maar was dus degene die wel gebloeid heeft. Ze hebben hier overigens al -5 graden C doorstaan, maar staan er nog goed op. Ik vrees het meeste de hoge waterstand, want ik zit hier op zware klei.
  4. artisjok reageerde op Addie's bericht in een topic in Groente
    Update, Vandaag ging ik de bataat die ik gebruikt had voor de slips uit zijn pot halen om hem bij de dahliaknollen te leggen, in de hoop dat hij zo de winter zou doorkomen. Hij heeft de zomer op het terras gestaan en heeft regelmatig water gekregen. Wat zie ik tot mijn grote verbazing?? Mijn knol is dus lekker doorgegroeid. Ik weet wat ik vanavond eet
  5. En het is toch nog aardig goed gekomen, met bijna 2 kg pepers van 2 goede en 2 slechte planten
  6. artisjok reageerde op Addie's bericht in een topic in Groente
    Die zijn mooi Piroska. Bij mij ook afgekloven ikeapotloodjes Cees. Maar bij mij was het seizoen te kort. Omdat ik de slips maar niet aan het groeien kreeg, was het eind juli voordat ze de grond in gingen. Volgend jaar beter hoop ik.
  7. artisjok reageerde op Bubbels's bericht in een topic in Groente
    Mijke, Zo zie je maar, smaken verschillen. Ik vond het echt de moeite en vond het jammer dat ik er zo weinig had. Ik ga het volgend jaar weer proberen.
  8. Robo, Ze worden uiteindelijk ook wel rood, maar om in te maken gebruik ik ze groen, al kan rood ook hoor. Ik heb zelf in de heetheid niet zo'n groot verschil gemerkt. Als je zaad wilt oogsten moet je ze rood laten worden
  9. Hier nog een update over het zaad uit de vriezer. Het heeft dus niet gekiemd, dus ik denk dat Stan gelijk heeft. Ik heb op 6 juni (!) nogmaals gezaaid (nieuw zaad besteld). Deno methode en gewoon in een potje. Deno ging vanaf het begin af aan sneller, maar het verschil in planten is enorm. Zo groot dat ik het eigenlijk niet begrijp. Dat ga ik dus volgend jaar nog eens naast elkaar proberen. De eerste pepertjes hangen er sinds 3 dagen in, dus ik hoop nog steeds op een kleine oogst. Gelukkig oogst je Jalapeno groen.
  10. artisjok reageerde op Kibas's reactie op een blog in Kibas's Blog
    Hij is mooi van lelijkigheid
  11. artisjok reageerde op Kibas's reactie op een blog in Kibas's Blog
    He Kibas, Ik zie ze nu pas! Ze staan er mooi op hoor. Die roodgele heet Giraffe, die heb ik toevallig ook. Ik hoop dat ik die rood/witte ook heb gekregen (dat zie ik pas over 4 weken), anders kom ik alsnog een stukje halen dit najaar.
  12. Laag blijvende maissoort 50cm, meerdere kolven per plant, want iedere plant bestaat uit een 4-tal stengels. Kruist niet met andere maissoorten. Zoet met een stevige bite, plakt een beetje aan je tanden, maar toch een aanrader. Zaadjes gekregen van Kibas.
  13. artisjok reageerde op artisjok's reactie op een blog in artisjok's Blog
    Estemy, Bedankt, je hebt helemaal gelijk. Het zijn zo te zien Stiense pronkbonen.
  14. artisjok plaatste een blogpost in artisjok's Blog
    Hallo Allemaal, Een beetje laat in het seizoen, maar ik dacht dat dit wel de leukste plaats zou zijn om af en toe wat foto's neer te zetten. Bij de eerste heb ik ook meteen een vraag; zijn dit kievitsbonen zoals ik denk? De bonen zelf zijn paars zwart gestippeld, de bloem is dus rood en de peul "gewoon" groen. Dit is trouwens mijn 3e jaar met deze bonen, en nu voor het eerst gaat het erg goed.
  15. artisjok reageerde op Dennis29's bericht in een topic in Koken en Recepten
    Op mijn bio havermoutpak van Carrefour staat dit recept voor courgette wafeltjes. Ik vond ze heerlijk. voor ongeveer 20 kleine wafeltjes: 100 gr havervlokken 2 wortelen 1 courgette 20 peterselieblaadjes 2 eetlepels bloem 3 eieren zou/peper Meng de havervlokken met bloem en eieren. Rasp de wortel en courgette en druk er zoveel mogelijk vocht uit.Voeg toe. Hak de peterselie en voeg toe, zo ook peper en zout. Drupje olie in een warme pan en schep enkele hoopjes in de pan. plat duwen met de achterkant van een lepel. mooi goudbruin bakken, zo'n 2 minuten per kant.
  16. artisjok reageerde op Kibas's bericht in een topic in Moestuinforum dag
    Hallo Kibas, Ik heb hier tientallen meters sleedoornhaag, dus ik zal ergens wel een jonkie of wortelopschot voor je vinden. Maar wees gewaarschuwd, er zitten stekels aan waar je niet van gaat lachen, en het vermeerderd zich heftig. Als je dat om je tuin in zweden zet ben je hert vrij!. Het is trouwens een goed sleedoorn jaar, de struiken hangen vol met bessen. groetjes