Ga naar inhoud

Vrucht boompjes/struiken aan noordkant tuin in B watergang


Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Aan de noordkant van mijn tuin heb ik een B watergang, deze staat een paar keer in het jaar vol water. Het water komt nooit hoger dat een halve meter onder de tuin hoogte en dat duurt meestal niet langer dan een week. De rest van het jaar staat het droog.

 

Ik wil net iets boven de lijn van de knotwilgen een paar vrucht dragende boompjes en struiken planten. Maar ik weet niet of bv een Kers een paar weken een meter water tegen de stam kan verdragen

 

uc?export=view&id=0B7nRlGRWSkmAWXRxOWs0aXRtMkk

uc?export=view&id=0B7nRlGRWSkmAbXFMZGl0SDNLN1E

 

De hele watergang boven de wilgenlijn wil ik eetbaar maken, twee wilgen moeten daarvoor wijken.

Ik heb een paar boompjes/struiken geselecteerd:

Vruchtbomen:

Jujube

Kerspruim

Moerbei

Vrucht struiken/klim:

Boysenbes

Tayberry

 

De vraag is dus; kunnen deze planten een week per jaar half onder water staan

 

Less is more

Geplaatst:

Ik heb een behoorlijke natte tuin, water loop slecht weg, en heb verschillende soorten fruitstruiken en bomen en die doen het goed. Maar waarom de bomen zo laag, ik zou ze op de lijn van je hek werk plaatsen.

Geplaatst:

Misschien vanwege vraat van links ?

 

Denk dat het geen probleem is hoor. Eer er water in zo'n sloot komt wat boven de wilgen hun basis komt ? 2x per jaar zeg je ? Als dat swinters is, es een keer, is dat niet zo erg.

Geplaatst:
Maar waarom de bomen zo laag, ik zou ze op de lijn van je hek werk plaatsen.
Ik wil het vol zetten met struiken, rabarber en in de lijn van het hek, eigenlijk in plaats van het hek, een kruisbessen haag om flaporen tegen te houden.

 

2x per jaar zeg je ? Als dat swinters is, es een keer, is dat niet zo erg.
Ook in Maart, smeltwater brengt de Waal omhoog. Maar ik moet er bij zeggen dat de hoogte per jaar behoorlijk verschild.

 

Ik denk, zo te horen, dat het geen probleem moet zijn. Bedankt, ga ik kijken of ik überhaupt nog een paar boompjes kan bestellen

Less is more

Geplaatst:

Hier stond de kers ook soms langer dan een week met natte voeten, nooit last van gehad had. Ik geloof dat het een stelle was, heb nu een nieuwe kersenboom stella maar dan als zuilfruit, neem minder plaats in beslag omdat deze alleen de hoogte in gaat.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...