Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hallo allemaal,

 

Ik wil me even voorstellen: Deborah, in mei verhuisd naar een huis met een lege tuin

 

Voorheen een postzegel, nu een ruime tuin. Mijn doel is om zoveel mogelijk eetbare gewassen in de tuin te combineren. De achtertuin is ongeveer vierkant (18x18 m), waarvan ca 16 x 16 m gazon.

 

Aan de zuidzijde (naar een braakliggend terrein): 6 halfstam leibomen (2x appel, 2x peer en 2x pruim). In de gaten tussen de leibomen: in het midden een aalbes (ik heb rode, witte, kruibessen en zwarte bessen), met daarnaast frambozen (diverse zomer en diverse herfstframbozen) en een krulhazelaar.

 

Aan de noordzijde: een vlier (uit zaad opgeschoten, nog niet zeker of het een blijvertje is), een hazelaar, 2 kersen (struik), 2 druiven, 4 honingbessen, een appelbes, een bottelroos, een zwarte framboos, een wijnbes en een vlinderstuik (deze is dus niet eetbaar). Voor al deze struiken is een strook met diverse aarbeien, inclusief bosaardbeien.

 

Aan de oostzijde (grenzend aan de achterbuurman die de hele achterkant volgeplant heeft met hedra): 2 zwarte bessen en een Jostabes, 2 Bramen, een Taybes en een Loganbes, hop, diverse groenten (waarvan de diverse soorten kool worden belaagd door rupsen )

In het zuur gemaakte stuk: 3 blauwe bessen en 2 roze blauwe bessen, Gaultheria procumbens (er staan nog meer soorten Gaultheria op mijn verlanglijst), inheemse bosbes (gekocht niet uit de natuur), 2 cranberries (die vreselijk hard groeien), 2 vossebessen, kruipende cornus, poolbraam (ik wil nog heel graag de gele erbij (Rubus Rubus Chamaemorus)).

 

Verder staan nog her en der kruiden, munt en citroenmelisse.

 

Ten slotte in het gazon nog een witte moerbei (hoogstam).

 

In de voortuin staan nog 2 boompioenen (meeverhuisd, met goed gevolg), maar deze horen niet bij een eetbare tuin.

 

Dat was het zo'n beetje.

Mijn naam betekent Honingbij, later als ik groot ben wil ik Imker worden.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...