Jump to content

Smakeloze Ontario pruimen


Petro

Recommended Posts

Hallo lieve wetenschapper.

Ontario (pruimenboom) staat hier nu ongeveer 7 jaar, is jong geplant.

Het vierde jaar kwamen er ongeveer drie pruimen aan en heerlijk van smaak.

 

Zo bleef het een beetje van drie tot 6 pruimen. waarvan er ook nog enkele verpest waren door wespenbezoek. tot hij er nu 7 jaar staat

Dit jaar was er een overweldigende bloesem te zien en na de bloei barstte het werkelijk van de pruimen waarvan we erin het begin heel veel hebben moeten verwijderen, omdat het er veel te veel waren.

 

De overgebleven die er nog hingen (ook nog veel) zagen er tot het eind schitterend uit, maar hadden helemaal geen smaak, en we hebben ze allemaal in de compostbak gegooid, want er was werkelijk niks aan.

 

Van het begin dat ze eetbaar en later rijper werden hebben we gedacht," we proberen het te vroeg", en later

"misschien zijn ze wel overrijp" Maar dat was dus niet het geval ......gewoon smakeloos.

We twijfelen of we de boom zullen laten staan, of weg ermee, maar de weinige die er de vorige jaren aanzaten waren heerlijk. Kan iemand van Uw team ons verklaren hoe dat kan, en wat er aan de hand kan zijn.

B.V.Dank Groeten Petro Riem

Link to comment
Share on other sites

Ik heb totaal geen verstand van pruimen maar bij mij smaakte de pruimen (Opal) ook heel waterig/zonder smaak.

Nu moet ik zeggen dat ik kort geleden heb gehoord dat ik had moeten dunnen wat ik dus niet gedaan heb.

 

Ergens op het forum las ik dat anderen dit jaar ook weinig smaak aan hun pruimen hadden. Misschien beetje gek jaar door ons gematigde winter?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...