Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo iedereen,

 

Ik was benieuwd naar wie van jullie deze radijs wel eens gekweekt heeft en wat de ervaringen zijn.

Ik heb zelf bij vreeken hier zaden van besteld want het lijkt me een leuke uitdaging om deze zo groot te kweken als mogelijk en ook omdat het nog eens een erg mooie plant is naar mijn mening.

 

Nu zegt de verpakking bij vreeken dat zaaien min of meer zoals gewone radijs is, maar ik heb ook verkopers gezien die zeggen dat je pas einde zomer moet planten omdat ze anders door zouden schieten. Wat is het meest verstandig om aan te houden?

 

Voor de bemesting had ik houtas in gedachten gezien deze radijs uit een klimaat komt met een vulkaan in de buurt. Is dit een logische gedachte of word dit een overkill?

 

Sakurajimadaikon91571446842834.jpg

Wat als alle oceanen van appelmoes gemaakt zouden zijn?

Geplaatst:

Ik ben zeer benieuwd naar je ervaringen met deze. Mijn eigen ervaring met meer exotische radijzen is niet super. Eigenlijk nooit echt goed gelukt...slakken, slechte opkomst, weinig of geen knolvorming.... Gewone vroege radijzen van het snel-rijp type en rammenas-achtige of rettich gaan me veel beter af en dus negeer ik die aparte onbekende soorten wat.

 

Nu zegt de verpakking bij vreeken dat zaaien min of meer zoals gewone radijs is, maar ik heb ook verkopers gezien die zeggen dat je pas einde zomer moet planten omdat ze anders door zouden schieten. Wat is het meest verstandig om aan te houden?

Doe maar in de nazomer.....inderdaad grote kans op doorschieten als je de grotere soorten in het voorjaar zet, die hebben een te lange periode nodig om een knol te vormen. In het voorjaar eerder de kleine ronde typen, die op 3 a 5 weken "klaar" zijn en al vroeg gezaaid kunnen worden.

 

Voor de bemesting had ik houtas in gedachten gezien deze radijs uit een klimaat komt met een vulkaan in de buurt. Is dit een logische gedachte of word dit een overkill?

Voorzichtig met hout-as. Sowieso vanwege giftige stoffen als het niet puur hout is of niet volledig goed verbrand.

Als "meststof" is as vooral erg kalirijk en sterk. Als je het ergens voor mocht gebruiken (fruit ligt meest voor de hand) dan hooguit een laagje zo dik dun als poedersuiker!

Ik zou de radijzen zaaien als nateelt van een gewas dat aan het begin van het seizoen een behoorlijke portie compost gehad heeft (bijv. na bladgewassen) en op "oude kracht"....d.w.z. niet meer opnieuw bemesten, maar het laten profiteren van wat er nog over is van de vorige teelt. Radijzen lusten inderdaad best relatief wat meer kali in de bodem, maar die zit in de oude kracht voldoende. De compost is bovendien goed voor de gewenste grondstructuur en vochtregeling, want als radijzen droogvallen wordt de groei onregelmatig en zullen ze schieten. Ook te nat is overigens niet gewenst...gelijkmatig licht vochtig is ideaal en een toplaag van compost die nog over is helpt daarbij.

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Geplaatst:
  • Auteur

@Weknow bedankt voor je uitgebreide antwoord

 

Ik heb een honderdtal zaden dus ik denk dat ik er wel een 20-tal in februari ga zaaien om te kijken of ze inderdaad snel doorschieten en dan elke keer weer met een interval van 6 weken.

 

Heb verder niet echt ervaring met aparte radijs maar deze ziet er als plant ook gewoon prachtig uit.

 

Ik zal voorzichtig doen met de houtas, had sowieso al gelezen om geen pallethout te gebruiken maar heb nog genoeg hakselhout

 

Bedankt en ik zal volgend jaar op de blog bijhouden

Wat als alle oceanen van appelmoes gemaakt zouden zijn?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.