Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

oi,

 

Mijn naam is Braam en dit word mijn 3e jaar Moestuinieren.

Ik ben al jaren geintresseerd in het kweken van eigen groentes en heb dit al vaak geprobeerd met pepers.

Ik heb samen met me vriendin 2 jaar een moestuin gehad maar omdat we moesten verhuizen woonden we te ver om deze nog te kunnen onderhouden. Naast het huis waar we nu wonen hebben we een stuk grond wat niet werd gebruikt en dit zijn we nu aan het om toveren tot een mooie moestuin. Hopelijk gaat het hier lukken en krijgen we genoeg zon. Er staan helaas wat bomen buiten de tuin die wat schaduw geven in de zomer maar gelukkig is er ook genoeg zonlicht wat tussendoor over de tuin heen komt.

 

Vanaf aankomend weekend ga ik starten met het bouwen van een groente kas en heb hier ook nog vragen over hoe ik dit het beste kan doen (budget) en zal deze ook stellen op de juiste lokatie op dit forum. Ben vooral no aan het kijken hoe ik de houten palen in de grond ga vast zetten.

 

Foto's van de tuin en me kas project komen er zeker nog aan en zal kijken of ik daar morgen al tijd voor heb om jullie alvast te laten zien hoe het er nu nog uitziet.

 

Cheers!

Braam

 

ps: Ben blijkbaar al lid van dit forum sinds 2014 haha maar dit is me eerste post.

Geplaatst:

tóch welkom

Geplaatst:

Welkom Braam!

 

Een goed begin is het halve werk!

Ook voor privé vragen beschikbaar! https://www.dutchgardenseeds.com en voor (biologische) zaden natuurlijk..

Geplaatst:

Welkom braam bij de bosvruchten hier online

 

Voor een goedkoop kastje heb ik gebruik gemaakt van oud hout. Hiervan een rechthoek opgebouwd zodat je er elektrabuizen aan kan verbinden. Die gele electra buizen met doorsnede 19mm zijn heel geschikt. In het midden verbond ik de twee staanders van elektrabuis met een verbindingstuk. De buizen werden aan het hout vastgemaakt met van de ijzeren klemmetje die over de buis heen gaan en dan met een schroef in het hout worden vastgezet. Per buis gebruikte ik er twee. Haaks op de rij van bogen verbond ik in het midden over de hele lengte een lange elektrabuis. voor meer stevigheid kan je er links en rechts nog een of twee over de hele lengte doen. Nu is je frame af. Over het gehele frame bevestig je goed stevige kasfolie. Ik heb doorzichtige gewapende kasfolie gebruikt. De Kasfolie met stevige buisklemmen vastzetten. (buisklemmen oa te koop bij zaadhandel van der wal) Het geheel heb ik daarna overspannen met een zeer dun gaasnet. Dit is om te verkopen dat mocht er ineens een windhoos zijn het niet wegwaaid.

Vorig jaar veel succes mee gehad. In de winter haal ik het plastic weg en je zou zelfs nog het frame kunnen afbreken. Volgend voorjaar buizen erin, even vastmaken, folie en net erover en klaar. totale kosten voor een kas van 2,5 x 3 meter: 40euro voor hout voor kas maar ook voor bakken in de moestuin, 30 euro voor folie en zeg 15 euro voor buisklemmen en elekrabuis. Het houtdeel kan natuurlijk nog goedkoper als je dat al hebt.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.