Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Moestuin zonder watervoorziening

Featured Replies

Geplaatst:

Hallo allemaal,

 

Ik zit met een praktisch probleem. Ik kan via de gemeente een stuk moestuin huren. Maar hier zit geen watervoorziening bij. Wat natuurlijk bijzonder onhandig is bij het kweken van groenten. Nu kan ik wel een kas plaatsen en dus ook het regenwater daarmee opvangen, maar als ik daar het geld voor had kocht ik liever meteen een huis met een flink stuk grond Ik ben dus bang dat ik met jerrycans, die ik thuis kan vullen, moet gaan slepen. Een andere oplossing zie ik niet.

Maar misschien hebben jullie nog tips

 

Alvast heel erg bedankt!!

Groetjes,

Gilbert

Geplaatst:

Misschien wat emmers​ plaatsen her en der, om regenwater op te vangen?

Geplaatst:

Ik zou eens kijken hoe hoog het grondwater in je omgeving staat, misschien kan je simpelweg een 'vijver' uitgraven.

Geplaatst:

IBC tank op de kop tikken en bij verwachte regen een tarp spannen en het water laten aflopen in de tank.

Heb je een mooie buffer.

Of je maakt alleen een afdakje (geen kas) met een goot om water op te vangen...

Grote cementmengbak wil ook best wat water opvangen bij een lekkere stortbui...

 

Geen idee hoe vochtig of droog het bij jou is maar bij ons is het erg nat en heb vorig jaar op de moestuin eigenlijk geen water gegeven. Alleen na het zaaien en planten. Voor de rest moeten de planten het zelf redden.

Geplaatst:

Mulchen zal natuurlijk ook helpen, om te zorgen dat de aarde nat blijft. Maar 't lijkt me lastig, om geen sloot of zo in de buurt te hebben.

Geplaatst:

Stuk moestuin huren, betekent misschien ook dat er dus op die plek meerdere huurders zijn van een stuk moestuin ? Hoe doen die dat ?

Geplaatst:

Een waterput laten slaan. Hebben wij ook laten doen op onze moestuin na eerste tijd inderdaad met water heen en weer te hebben gezeuld en regenwater opgevangen te hebben.

 

Wij hebben nu een gat in de grond met een slang naar een waterpomp toe. Eventueel kun je op de buis daarnaast ook een handpomp monteren

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.