Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Aardbei als bodembedekker

Featured Replies

Geplaatst:

Dag iedereen!

 

Op mijn balkon staan een aantal potten met bessenstruiken erin. Nu dacht ik dat het leuk zou zijn om aardbeitjes te laten groeien op de aarde in deze potten, zodat het niet zulke saaie en "lege" potten meer zijn. Waar ik bang voor ben is dat de aardbei alle voeding van de bessenstruik weg zal nemen. In de volle grond hoef je daar (lijkt mij) niet bang voor te zijn, maar in een pot is de ruimte beperkt. Is er iemand met ervaring hiermee? Kan ik dit beter laten of maakt het niet veel uit?

 

2018052811213239271527499307.jpg

Geplaatst:

Nog geen ervaring, maar interessant is het wel. Das een beetje een polycultuur mulch idee.

 

Ik denk dat zoiets best mogelijk is, maar handig is te letten op de wortels.. als je een met diepgaande wortels combineert met oppervlakkig blijvende wortels zou dat zomaar goed kunnen gaan.

 

Zo heb ik afgelopen jaar geprobeerd zoiets te doen met witte klaver - die zou dan wel weer stikstof aan de bodem moeten toevoegen maar die wortelde en vermeerderde misschien wel te stevig dat 't ook niet echt een succes was. Wellicht eens herhalen met wat microklaver..

 

Maar ik hou me geabonneerd hier, ben benieuwd!

Geplaatst:

Dit lijken mij niet van die grote potten, maar het is lastig te zien en je geeft geen info.

Mijn aardbeien (Korona) gaan niet dieper dan een cm of 20 dus naar mijn idee moet dit in een flinke pot prima gaan.

Wat heb je te verliezen.

Geplaatst:

Bij mijn toona chinensis werkt dit prima, maar die wil ik sowieso niet tegroothebben. Bij bessen struiken heb ik ook al gewoon bessen gehad, met aardbeien als levende mulch. maar de bessen struiken nooit langer dan twee jaar in die combinatie gehad. Je kan sowieso toch een beetje extra voeding erin doen?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.