Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

knofook overzetten naar andere tuin

Featured Replies

Geplaatst:

Goedemorgen,

Twee weken geleden heb ik een tuin aanvaard welke zandgrond is. Ik had een kleigrond.

Ik heb tot eind november de tijd om alles over te zetten. Gaat krap worden qua tijd aangezien de nieuwe tuin ook onder het onkruid zit. Dus ik heb een hoop werk te doen.

 

Ik ben bezig met het overzetten van de aardbeienplanten, maar zoals ik al zei, veel onkruid, dus eerst een stuk onkruid vrij maken en dan aardbeien overzetten.

 

Tussen de aardbeien had ik ook de knoflook gepoot en die komen al allemaal al op...... (zoals ze ze noemen hier op de tuin, de Australische en Amerikaanse knoflook. Allemamagisch grote bollen bij oogsten van ongeveer 10 cm grootte.)

Hoe kan ik deze het beste overzetten?

ze zitten ongeveer 10 cm in de grond, en het loof is nu ongeveer 5 cm hoog.

Als ik ze uit wil graven valt het klei uit elkaar door de droogte.

Het zijn er 28 die tussen de aardbeien staan.

 

Wie heeft een goede tip om dit goed aan te pakken en eventuele vervolgstappen om mooie bollen te krijgen volgend jaar.

 

Ze staan ook in het midden van de tuin, en niet aan de zijkant, dus ze moeten er uit. Als ze aan de zijkant hadden gezeten had ik de helft aan de nieuwe eigenaren gedoneerd. Maar in het midden van de tuin is niet praktisch qua ploegen etc. en dat de aardbeien er ook al uitgehaald gaan worden.

Geplaatst:

De knoflook goed water geven, zodat de klei blijft plakken aan de wortels. Dan met ruime kluit uitgraven en meteen op nieuwe plek zetten. Lijkt mij dat je knoflook niet eens in de gaten heeft dat hij verhuisd is.

 

Antoinette

Geplaatst:
  • Auteur

Morgen ga ik de knoflook overzetten en gebruik hiervoor ook jouw manier.

Het zijn er maar 28 en dan ook nog 30 aardbeienplantjes....

wordt even een hoop gesjouw.

Misschien maar even een kruiwagen lenen van een buur.

 

Wish me luck

Geplaatst:

Gaat er om dat wortels niet te veel beschadigen en vooral meteen kunnen verdergroeien. Dus meteen na op graven op de nieuwe plek en even goed water geven bij de huidige aanhoudende droogte zal nodig zijn. Als er komende tijd geen flinke buien komen, misschien over enkele dagen nog eens wat aangieten. Verwacht dan verder geen problemen. Het loof van de aardbeien zal in het voorjaar toch geheel vernieuwen en bij een koude winter ook dat van de knoflook en dat is prima. Nu niet veel groei en loof nodig...vooral sterke wortels...de groei van het loof begint in maart en de bolvorming vooral vanaf mei/juni.

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt weknow

De aardbeien hebben wraak genomen en de meeste kleine wortels hebben zich afgestoten van de plant...

Tevens van de daroyal is al zeker de helft dood.

 

 

Ik ga nu verder met de malwina. Misschien dat die mij liever vinden.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.