Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Aardbei stekjes en nu?....

Featured Replies

Geplaatst:

Ik heb gister de aarbei Maxim en White Dream gekocht bij de Dekatuin.

Braaf heb ik gedaan wat er op de verpakking stond, wortels goed nat maken en ik heb ze tijdelijk in bakjes in mijn koude kas gezet wachtend totdat ze de moestuin in kunnen.

Nu heb ik ook doordragers besteld bij de vereniging en die adviseerde om tot juni de bloemetjes te verwijderen zodat het stekje goed kan groeien.

De vraag is of dat ook zo bij de Maxim en White Dream gaat en in hoeverre kunnen zulke jonge plantjes tegen lichte vorst (als die nog komt)

 

Elke andere tip is van harte welkom

Geplaatst:

Het verwijderen van de bloemen doe je omdat de plant dan alle energie in de plant zelf stopt en zo groter/sterker kan worden. Bloemen verwijderen doe je alleen bij doordragende rassen. (Niet doordragende rassen zullen geen nieuwe bloemen meer maken als je die verwijderd.)

Geplaatst:

Dat is een goede tip! Geldt dit ook voor bosaardbeitjes (doordragend?)

 

De vorst kan geloof ik geen kwaad...mijn stekje heb ik in de koude bak gezet en een paar blaadjes zijn wat gelig maar verder zien ze er goed uit!

 

Ze afdekken met dat vliesdoek mocht het gan vriezen!

Geplaatst:

Hier staat best interessante info, wellicht handig om door te lezen:

Aardbei kweektips

Meest gestelde vragen

 

Bij meest gestelde vragen staat ook direct op nummer 1:

1. Wanneer moet ik bloemen plukken?

Bloemen plukt men van de doordragers tot ongeveer half mei, ook als ze al langer vast staan. Zie verder bij de kweektips voor de doordrager.

Geplaatst:
  • Auteur

ben weer een stukje wijzer

Geplaatst:

Dan doe ik er ook nog maar een linkje bij: http://aardbeienacademie.nl/

 

Je moet even zoeken op deze site voor concrete tips, maar het is wel iemand met verstand van zaken.

 

Korte toelichting: Jan Robben is een kweker die jarenlang probeerde bijzondere - en vooral echt lekkere*) - aardbeien te telen maar dat idee economisch niet rond kreeg en nu andere dingen probeert. Belangrijkste probleem was te weinig belangstelling vanuit de handel / supers etc. Aardbeien moeten vooral lang houdbaar zijn, allemaal even groot en mooi van kleur. Smaak is in de handel geen issue.

 

Ik geef het linkje straks ook even door voor de linkpagina.

 

*)

Zelf geproefd! En ik vind het echt heel jammer dat het van Drenthe naar Oirschot zo'n eind fietsen is.

Geplaatst:
  • Auteur

staan een hoop tips op die link morgen even rustig voor zitten

Geplaatst:

@RVO, die aardbeiacademie is volgens mij 1 zak opgeblazen lucht om onder een andere naam makkelijker en meer geld te kunnen verdienen dan de oogst als prof teler.

 

De rassen die hij verkoopt zijn de gewone doorsne rassen, en het enige verschil met de aardbei uit de supermarkt is de rijptijd, om ze te kunnen bewaren de zogezegde schabtijd moet zo lang mogelijk zijn dus rijpe lekkere aardbeien zijn onmogelijk te verkopen.

 

Hij verkoopt zelfs Elsanta het meest gebruikt ras bij de telers.

 

Moest hij nu een eigen gekweekt ras hebben tot daar aantoe.

 

Natuurlijk ieder zijn zaak en gun het hem hoor.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.