Ga naar inhoud

Featured Replies

Geplaatst:

Onze klimop sterf af en dit al over 4 tuinen met de buren.

In de afgestorven takken zitten er af en toe gaatjes zie foto's .

Weet er iemand wat de oorzaak zou kunnen zijn.

Alvast bedankt

20250316_170954.jpg

20250409_120816.jpg

20250409_131707.jpg

Geplaatst:

Ja, de klimopkever. 

 

https://edepot.wur.nl/285281

"Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.

Geplaatst:
  • Auteur

Heel veel klimopcicaden. Springende kevertjes. Dacht dat die niets deden aan klimop

Geplaatst:

Ik stem op de kever.

De cicaden leven van de planten sappen en zitten alleen op (onder) de bladeren te drinken. Jonge cicaden zitten in een schuim omhulsel.

Geplaatst:
  • Auteur

De tuinman van mijn buur zei dat het de cicaden waren maar dit kon ik niet geloven. Ze zitten al 20 jaar in onze klimop. Bedankt voor de info, zal uitkijken of ik geen kever zie in de klimop.

Geplaatst:

Sprayen met een mix van warm water en neem olie.

* er komt altijd weer een nieuwe lente *

Geplaatst:

100% de klimopkever.

Cicaden zuigen aan bladeren en maken geen gaten in de takken. De larve van klimopkever zit in gangen in de takken en overwintert daar ook. Komt te voor schijn in mei/juni als kever. Lijkt mij lastig te bestrijden aangezien systemische insecticiden buiten niet zijn toegestaan. Dan kun je alleen contact-insecticiden gebruiken en daarbij moet je de kever direct raken met je insecticide.

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt voor de info

Geplaatst:
6 uren geleden, Tanja65 zei:

Sprayen met een mix van warm water en neem olie.

Even ter aanvulling op neem olie. Het is dus niet olie nemen, maar "neem olie" gebruiken. Voor degenen die niet weten wat neem olie is.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic