Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Ervaringen framboos Marwe & himbotop een herfst of zomerras?

Featured Replies

Geplaatst:

Hoi,

 

Ik heb twee frambozenvraagjes:

 

1) Heeft er iemand enige ervaring met de Marwé framboos? Ik denk er over na om deze herfst een rij van deze frambozen te planten, maar wil even horen hoe de smaak is, de ziekteresistentie, de groei, etc...

 

2) De Himbotop, is dat een herfstframboos of een doordragende framboos? En moet deze na de oogst dan volledig tot tegen de grond gesnoeid worden of alleen de tweejarige takken zoals bij een zomerframboos?

Geplaatst:

Marwé heb ik geen ervaring mee.

 

Himbotop is een herfstframboos, maar eentje die je goed als doordrager kan gebruiken. Enfin, dat zegt men toch. Zelf doe ik daar niet aan mee. Ik laat ze alleen in de herfst dragen. Zo heb ik een vroegere oogst van betere kwaliteit (en grotere opbrengst). Ook qua ziektebetrijding is dit beter. Ik snoei de plant in de winter dus helemaal terug, net zoals al mijn andere herfstframbozen.

Voor de zomerperiode heb ik zomerframbozen, die ik trouwens lekkerder vind. Geen reden dus om die herfstframbozen in de zomer te laten dragen. Ik heb ooit eens een logje geschreven over de impact van de snoeiwijze op herfstframbozen : http://fruitberg.wordpress.com/2012/08/08/herfstframbozen/

Blog over mijn (Fruit)tuin : NIEUW ADRES http://Fruitberg.wordpress.com

 

Kijk ook eens op mijn fotosite : http://supermasj.zenfolio.com

Geplaatst:

De Marwé heb ik nu 3 maanden in m'n tuin staan. Tot nu toe groeit ie vrij hard en maakt veel uitlopers aan. Hij heeft nog geen last van een aantasting gehad, ook niet van luizen in tegenstelling tot een aantal andere rassen. Verder is Marwé resistent tegen wortelrot.

 

Frambozen heb ik nog niet op en krijg ik er dit jaar ook nog niet van, dus ik kan nog niks over de smaak zeggen.

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt voor jullie antwoorden! Als de smaak van de Marwé ook goed is, krijgt hij hij een leuk plekje in de tuin.

 

@ Sugar: ga jouw manier van snoeien volgen voor de Himbotop. Interessante post op een mooie blog die ik trouwens al een tijdje volg. I.v.m. je laatste bericht: die taybessen zien er enorm lekker uit. Is er een verschil met die andere kruising, de loganbes?

Geplaatst:

De Loganbes heb ik nog niet. Ik heb een Taybesn, een doornloze Taybes, Bosyonbes en Dormanbes. De doornloze Taybes vind ik waardeloos en gaat eruit. Waaschijnlijk vervang ik hem voor een loganbes, maar ik twijfel nog tussen de loganbes of een extra braambes.

 

Ik lees over de loganbes flink uitgesproken meningen, en niet altijd positief. Ik twijfel dus nog altijd...

Blog over mijn (Fruit)tuin : NIEUW ADRES http://Fruitberg.wordpress.com

 

Kijk ook eens op mijn fotosite : http://supermasj.zenfolio.com

Geplaatst:

De Loganbes heb ik nog niet. Ik heb een Taybesn, een doornloze Taybes, Bosyonbes en Dormanbes. De doornloze Taybes vind ik waardeloos en gaat eruit. Waaschijnlijk vervang ik hem voor een loganbes, maar ik twijfel nog tussen de loganbes of een extra braambes. 't Zou zelfs kunnen dat ik er gewoon roze framboos zet (die ik onwaarschijnlijk lekker vind)

 

Ik lees over de loganbes flink uitgesproken meningen, en niet altijd positief. Ik twijfel dus nog altijd...

Blog over mijn (Fruit)tuin : NIEUW ADRES http://Fruitberg.wordpress.com

 

Kijk ook eens op mijn fotosite : http://supermasj.zenfolio.com

Geplaatst:
  • Auteur

Ok, ik wist niet dat er bij de taybes ook doornloze varianten bestonden. Kan je wat meer info geven over die roze framboos want dat interesseert me wel. Nog nooit tegenkomen. Welk ras is het en waar kan je het vinden?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.