Jump to content
  • entries
    8
  • comments
    11
  • views
    753

het begint bij het balkon


Marlein

2,876 views

Eindelijk de stoute schoenen aan durven trekken en een ontwerp voor mijn balkon gemaakt.

Wij zijn in afwachting van een volkstuin, maar we gaan eerst met het balkon aan de slag. Ik heb al eerder verteld dat ik ook met een 6 tal kinderen op het dakterras met makkelijke bakken aan de slag ga. Hoe die bakken eruit komen te zien, weet ik nog niet, de kinderen zullen wel worteltjes, sla en zuks willen hebben. Daarom plant ik die op mijn balkon niet. Mijn kinderen krijgen allebei een bak. Qua afmeting worden ze wel iets kleiner dan voorgeschreven, maar we hebben rekening te houden met overige dakgebruikers.

Maar goed mijn balkon. Het balkon is gesitueerd op het zuid westen. Er komen 2 minitree.nl appelboompjes te staan en 2 bosbessen met in dezelfde pot bosaardbeitjes. Misschien bij de appels ook wel aardbeien. Is dat mogelijk?

Aan buitenzijde balkonballustrade komen balkonbakken met waterreservoir(tje) van Elho. 2x 60 cm met aardbeien (sarian), 1 x 60 cm met pluksla en 1x 1 meter met turkse spinazie.

 

Dan maak ik voor op de vloer van het balkon gebruik van cementtroggen, 70cm x 35 cm x 27 cm hoog, inhoud 75 liter. Deze ga ik voorzien van een gedeeltelijk zelfvoorzienend capulair watersysteem (zie afdeling doe het zelf). Al deze bakken staan tegen een muur. In principe wil ik de bakken vullen met een mengsel a la de makkelijke moestuin, dus met vermiculiet, turfstrooisel en compost.

bak 1 tegen de muur peultjes, aan de voorkant venkel en knoflookbieslook

bak 2tegen de muur in de hoek komkommer, ervoor little gem, borage

bak 3 tegen de muur snijbonen, bosui, knolselderij

 

In de gemeenschappelijke tuin leggen we een kruidentuin aan, dus daar hoef ik niet veel van op het balkon te hebben.

 

Het ziet er alsvolgt uit:

 

 

Omdat ik in potten ga tuinieren denk ik, dat ik de spinazie, pluksla en bonen wel al kan zaaien? Of zit ik heel erg mis. Vandaag was het op het balkon al lekker zonder jas. De muren zijn erg dik (40cm), dus blijven goed warm. KOmkommer staat in de vensterbank en wordt morgen verspeend. Verder gaan we morgen zaaien aardbeien en knolselderij (allemaal in kweekkasje van de action binnen\). Als maandag de andere bakken staan, ga ik de peultjes, bosui, litte gem, snijbonen en borage meteen in de potten zaaien. Eventueel leg ik er een plaat perplex op.

 

Alle opmerkingen zijn welkom! Voor mij is het allemaal zeer nieuw.ontwerp-balkon-moestuin79881330035050.png

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...