Ga naar inhoud

Groentje_

Members
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door Groentje_

  1. Mijn vrouw stoot steeds haar hoofd in de deur opening bij het erinzetten van de fiets. Daarom moet onze metalen tuin berging weg. Hij is minder dan een jaar oud deuren zitten nog in folie. Heeft al wel kleine deukjes en krassen (zie foto.) het is waterdicht. Bij intresse mag je hem opkomen halen. Het is zelf demonteren en / of vervoeren. ( Het kosten echt een volle dag om het in elkaar te schoeven, uit elkaar halen is echt een gedoe. Het zijn moertjes van buiten naar binnen het zou mij niet in mijn eentje lukken. ) Meer info: Metalen berging Archer C 277x191 cm | Van Kooten
  2. Groentje_ reageerde op henkg's topic in Groente
    Mijn zusje had vorig jaar in haar groentetuin Chinese 5 kleuren peper gezet. We waren benieuwd of de kleur invloed had op de pittigheid (want als de kleur anders is, is het ook langer gerijpt?). Ik heb thuis door een uit de hand gelopen hobby een apparaat (HPLC-FLD) staan die o.a. heel nauwkeurig Capsaïcine kan meten. Alle 6 kleuren pepers ('k tel licht rood en donker rood ) zaten tussen de 6.800 en 7.100 SHU. De keur heeft dus nagenoeg, geen invloed op de pittigheid. Als je ook een idee hebt om iets van pepers te meten, laat het maar weten. Mijn vader maakt vervolgens Sambal van de pepers. Ik wil hem verassen met een selectie van verschillende sambals. Ik zou graag een sambal vinden die zo pittig is dat hij het maar 1 keer durft te proeven. Als iemand zelf Sambal maakt, en hier wat van wil delen, dan hoor ik dat graag. Dan meet ik hoe pittig het is en krijg je een selectie van andere Sambals terug (als er genoeg Sambal is om te meten en een paar buisjes te vullen).
  3. Komt dat niet omdat veel mensen allergisch zijn voor Latex? Dat is de reden dat op labs eigenlijk nooit meer latex handschoenen zien, het gaat bij veel mensen irriteren naar een uurtje ofzo. Zelf draag ik handschoenen die ik gelijk weg kan gooien in een appart afval zakje (boterhamzakje). Iets gesneden en pak ik wat "schoons" vast, handschoenen uit. Pak ik iets vast wat mogelijk met pepers in aanraking is geweest (of pure capsaicin) dan weer nieuwe handschoenen aan. Ook al ben ik gewent om geen "kruisbesmetting" te maken, dit spul is zoooo plakkerig ik ontkom er bijna niet aan.
  4. Groentje_ reageerde op rorror's topic in Groente
    Voor een zelf gemaakte pot sambal wil ik met alle liefde pepers voor je meten 😁 Ik vroeg me af of die paarse kleur van de peper snel vervaagt. Mijn zusje had paarse, 5 kleuren chinese pepers, maar die kleur was toch al snel weg, dus geen blauwe sambal voor mijn pa. De kleuren waren allemaal even pittig (zowel op de HPLC als geproeft). Maar de foto was wel leuk:
  5. Groentje_ reageerde op rorror's topic in Groente
    Kalibratie doe ik zelf. 'k meet een standaard voor elke serie (capcesine is best goedkoop ) . Zolang ik toch voor de gein toch al een serie inzet kost het niet gek veel extra om een extra monster in te zetten. want dan voer ik toch al een Kalibratie uit.
  6. Groentje_ reageerde op rorror's topic in Groente
    Er zijn hele dure HPLC's maar deze HPLC is een oudere 2de hands voor ~15.000, ja, ik werk op een lab. Misschien kunnen we er een wedstrijdje van maken ? (dan kan iedereen maar met 1 ding komen zetten ) jup 16.000.000HSU / 100% capsaicine (1000mg/g) het plaatje is op basis van gedroogde waardes, daarom is het hoog.
  7. Groentje_ reageerde op rorror's topic in Groente
    Als een soort uit de hand gelopen hoby kan ik heel nauwkeurig de SHU meten (of eigenlijk capsaicin met HPLC-FLD). In mijn zoektoch naar mensen die SHU gebruiken kwam in op deze post uit. Ik wilde voor mijn Pa een setje sambals maken met gemeten SHU (bijv. 5.000SHU, 50.000SHU en 250.000SHU). Zodat hij kan proeven hoe pittig een bepaalde SHU is. Soms kookt hij veeeeelste pittig, ik denk dat het komt dat hij dan zelf al gesnoept heeft van een pepertje en zijn tong niet zo gek veel meer voelt. Zelf ben ik ook voor de gein eens gaan kijken wat nou het pittigste deel was van een peper: 'k ga binnenkort zelf nacho chips maken met pepertjes er in, daarvan ga ik de SHU ook even meten. Als iemand eens voor de gein nauwkeurig SHU zou willen meten, laat het maar weten.