-
Wat heb je vandaag gekregen?
Heerlijke aalbessen van @Petrasmoestuin , plus nog wat zakjes zaad, die ik goed kan gebruiken. En natuurlijk hebben we er heerlijk gelunchd!
-
Tomaten 2026
Dat zijn mooie planten @Dahli ! Ik heb de mijne dus nu ook maar getopt. Er zitten al heel wat tomaten in, die nog moeten groeien en kleuren en toch ook nog wel wat bloemen. Ik zal kijken, of die bloemen zich nog verder ontwikkelen en anders gaan die er ook maar uit. Het superwarme weer doet ze ook geen goed dit jaar. Ik zal het goed in de gaten gaan houden.
-
Tomaten 2026
Een vraag voor de mensen, die er meer van weten dan ik. Mijn tomaten groeien tegen de klippen op en worden (buiten) al zo'n drie meter hoog. De weersverwachtingen blijven droogte geven en en zit een kans in, dat er weer een hittegolf aan komt. Er zitten veel bloemen in de planten en er hangen ook veel tomaatjes aan, die door de vorige warme periode nog niet willen kleuren. Ik zit er nu over te denken om de planten te gaan toppen, iets wat ik meestal veel later doe. Maar ik heb zomaar het idee, dat het wel eens goed zou zijn, ter behoud van de vruchten, die nog moeten ontwikkelen. Goed idee? Geen goed idee?
-
Pressure cannen
Als ik de potten van Weck gebruik in de pressure canner, doe ik er wel drie klemmetjes op, i.p.v. twee. Geeft me een veiliger gevoel. Er kunnen alleen minder potten in, door de vorm. Maar als je niet de tulpvorm gebruikt, maar de stortvorm, valt ook dat wel weer mee. Ik heb ook gekeken naar die elektrische canners, die leken me geweldig. Maar ik liep tegen dezelfde problemen aan als jij. Dan zo maar, zo gaat het ook goed.
-
Courgette recepten
Het was inderdaad lekker. Ja, de pan begint op het gas en daarna schuif ik hem zo de oven in.
-
Klaagbank #4
Soms zou je willen dat je gewoon beter terug kunt gaan naar bed en zo'n dag overslaan... Ik leef met je mee @Tanja65
-
Slakken
Nee, die kwam ik ergens tegen. Maar ik vond het wel een toepassende.
-
Slakken
- Hoe bereiden jullie je tuin voor op vakantie?
Als je een oppas hebt, des te beter natuurlijk! Maar als je die niet hebt? Wat zouden goede manieren zijn om je tuin voor te bereiden op je afwezigheid? Een heleboel mensen zijn gebonden aan vakantie in het hoogseizoen. Ik ben op zoek naar tips en tricks. Wat doen jullie?- Augurken en komkommers inmaken in zoetzuur
Ja, ik haal die er wel uit. Maar verder vind ik er niet voldoende verschil in, om daar extra voor te gaan kweken. Zo vaak eten we ze nou ook weer niet.- Courgette recepten
Dat klinkt lekker! Precies een recept voor mij, minder dan vijf ingrediënten.- Augurken en komkommers inmaken in zoetzuur
Ik ga volgend jaar helemaal geen augurken meer kweken. Het inmaken gaat net zo goed met komkommers.- Slakken
Dank je. Het is nu half zes, dus we gaan ze maar weer naar buiten, het heeft hier geregend. Edit: het is nu kwart over zeven, toch weer zo'n 35 slakken geraapd... they're back!- Zoemmmm
Wat apart, die kaardebol.- Foto's 16 juli
Wat een bijzondere planten allemaal! Prachtig! - Hoe bereiden jullie je tuin voor op vakantie?
Over Moestuin Forum
Op Moestuinforum.nl vind je alles over moestuinieren in Nederland: van moestuinproblemen en oplossingen tot plagen en ziekten in de moestuin, het kweken van groente of fruit, inspirerende moestuinrecepten en het gemakkelijk bijhouden van je moestuin.