Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

hallo!

 

Kan iemand mij uitleggen wat het verschil is tussen laagstam en patio bomen? ik wil twee fruitboompjes aanschaffen voor in de tuin. Heb hier geleerd dat die helemaal niet zo veel ruimte nodig hebben als dat ik voor mij heb bij het woord boom.

Maar goed nu vroeg ik mij dus af wat het verschil is. En welke het beste te houden is in borders.

Ik zou heel graag een kleine appel willen. Die kunnen als het goed is in de half schaduw.

 

En dan een nectarine zou zo leuk zijn die komt wel in de volle zon. maar beide dus in borders.

Geplaatst:

De laagstammen staan op een wat hogere stam dan de patiobomen. Patiobomen zijn vooral bedoelt voor in pot (op een patio bijv. ) en zijn daar geschikter voor door de kortere stam. Je snoeit ze flink terug om te ze klein te houden. Ze geven wel wat fruit, maar ze zijn meer voor de sier dan voor de échte productie.

Dan ga je voor de laagstam (of struik) bomen die wat meer ruimte nodig hebben, maar wel een flinke productie kunnen halen. De snoei is bij een laagstam ook minder gericht op het zo klein mogelijk houden van de boom, maar meer op het optimalizeren van de productie.

 

Groetjes,

Frank

Kijk ook eens op onze webwinkel: Fruitbomen.net, Facebook, Twitter, Instagram, Youtube

Geplaatst:

hahah zo grappig! ik heb fruitbomen net vorige week een mailtje gestuurd met onder andere deze vraag maar geen reactie gehad en meteen van jou een reactie op het forum

Geplaatst:
Ik dacht dat patiobomen bovendien op de allerzwakst groeiende onderstammen stonden (M9 M27 voor appel, VVA1 voor steenfrtuit, Gisela 3 voor kersen,...)

 

Meestal staan Patioboompjes gewoon op ganbare goedkope onderstammen, het is niet de onderstam dat bepalend is voor de groei maar de ge-ente varieteit zelf, dit is meestal een mutant of een genetisch gemanipuleerde fruitsoort en blijft van nature klein, appel staat vrijwel altijd op M27 deze is zwakgroeiend, pruim vrijwel altijd op st.Julien, en kers op Colt (zeker niet op Gisela3.

Dure onderstammen zoals vva-1 en gisela3 worden hier niet voor gebruikt.

Geplaatst:

hey persica,

 

mag ik jou nog wat vragen stellen? zag in een ander topic dat jij meerdere soorten van 1 boom had geent op een laagstam wel 9 soorten! WOW dat vind ik wel heel erg interessant. Niet dat ik kan enten. Maar ik vraag me af hoe dat gaat? hoe oud moet je boom dan zijn? en is het dan elk jaar een andere soort erop enten of moet je nog langer wachten? of doe je juist alles in 1 keer ? Zijn te veel rassen niet te zwaar voor een boom? verminderd dat niet de productie? Of wordt die juist verhoogd door het toevoegen van takken ? Ik heb niet zo veel ruimte en er zijn zoveel leuke soorten dus enten zou zeker een optie zijn als ik het zo las in het andere topic

Geplaatst:

Vanaf 3 jaar heb je al een mooi vertakt boompje, maar je kunt ook een oudere fruitboom (om)-enten, je kunt een x-tal verschillende varieteiten in een keer enten maar je kunt ook er elk jaar eentje bij-enten, als het maar van dezelfde familie is, dus appel op appel, peer op peer, maar op een pruimenboom kunnen ook verschillende andere (prunus achtigen) ge-ent worden: zoals, perzik, nectarine, abrikoos, samen in een boom.

 

Nee de boom lijdt hier niet onder, als je de takken maar goed verdeelt, de opbrengst is wel minder maar het is wel grappig om een aantal verschillende soorten fruit in dezelfde boom te zien hangen, bovendien kun je aan oogstspreiding doen, niet alles is op hetzelfde moment rijp, bovendien zit je meestal ook goed met je bestuivers, je kunt het zo uitkienen dat je hiervoor geen tweede of meerdere bomen moet aanplanten. Vooral ook bij een kersenboom is dit erg handig.

 

Vaak gebruik ik deze techniek om (tijdelijk) even een aantal nieuwe rassen uit te testen (scheelt een hoop ruimte)

Geplaatst:
Vaak gebruik ik deze techniek om (tijdelijk) even een aantal nieuwe rassen uit te testen (scheelt een hoop ruimte)

Of als we weer eens te veel enthout hebben voor het aantal onderstammen die we hebben

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...