Jump to content

Pissebedden in appels


erwtje

Recommended Posts

De lijmstroken zijn inmiddels besteld, de vruchten bevatten ook nog al wat wormen. Het betreft hier zo'n 40 jaar oude bomen die de laatste jaren wat verwaarloosd zijn. Ik kon de pissebedden op het fruit niet erg verklaren, maakt niet uit of de vruchten hoog of laag hangen ze zitten er gewoon in.

Link to comment
Share on other sites

Het is niet vanzelf dat er zo veel pissebedden in je bomen zouden zitten. Ik verwacht een beeld van vooral veel dichte kruinen met oud afgedragen ( misschien zelfs dood ? ) hout. Of/en veel schaduw; vocht.

Of de boomgaard ligt niet op de wind / zon.

Ergens moet de oorzaak liggen dat er zoveel vocht in je bomen zit / blijft zitten. Veel schorsmossen, mossen zelfs ?

 

Kortom een plaatje bij het praatje.

Link to comment
Share on other sites

Dat durfde ik niet te vragen Appelvrouw, maar daar zat ik dus ook aan te denken. Pissebedden in bomen kán echter wel, maar dan is er toch echt sprake van een heel vochtig microklimaatje in je bomen.

Vandaar.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Hallo - oud item, maar toch.. Ook ik heb echt heel veel pissebedden in mijn appelboom, bij de stelen, en de helft van mijn appels wordt zo aangetast al 2 jaar achter elkaar. Boom staat in de wind en heeft geen oud hout. Echter, wél staat de boom(stam) tegen een liguster aan. Kan dit de oorzaak zijn?

 

Ligusterhaag e/o appelboom verplaatsen is geen optie, heeft iemand een preventieve tip?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...