Jump to content
Image Image Image Image Image
Image

Abrikozenpit planten?


harmony

Recommended Posts

Geen probleem, alles mag en kan hier tot in de hemel groeien

 

Maar, kan ik ook gewoon een pit planten, of krijg je daar geen vruchten van, mocht hij uitgroeien tot een boompje? Heb net abrikozenjam gemaakt, dus pitten zat.

Link to comment
Share on other sites

Jawel hoor, kwekers doen ons beetje geloven dat geente bomen ""moet"" maar dat is niet zo, hoewel niet iedereen een onwijs hoge boom kwijt kan

en gent voor meeste geschikter is kun je rustig proberen te laten kiemen, ras is onbekend maar ze geven zeker wel vrucht op gegeven moment.

Players only love you when they're playing.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Het is mij gelukt een abrikozenpit tot een plantje van 10 cm te laten groeien.

Ik heb hem overgepot en tot nu toe stond hij buiten maar ik twijfel of ik hem daar moet laten staan omdat de temperatuur is gezakt en we toch langzaamaan naar de herfst/winter toegaan.

Heeft iemand een tip voor mij hoe ik mijn mini-boompje verder moet behandelen?

Link to comment
Share on other sites

10 cm is wel klein nog en de plant zal wat zwak zijn om de winter met misschien echt zware vorsten buiten te blijven ja.

Staat het plantje in een pot ? Ga ik daar maar even vanuit. Pot de koude kas of koude bak in. En bij echte zware vorst iets inpakken met kranten ofzo.

Droog houden deze winter.

Goed beschermd in een hoekje van een terras tegen het huis aan bv , kan ook. Daar droog en ook bij zware vorst wat inpakken met iets luchtigs ( geen plastic )

 

Naar binnen zou op zich wel kunnen, als je een koele ruimte kan bieden met temperaturen van tussen de +2 en +8 graden

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...