Geplaatst: 29 mei 201114 j Ik had al gemerkt dat een paar van mijn vollegrondkomkommers achterbleven in groei. Op de bladeren zelf niets te vinden. Vandaag hing er eentje compleet slap. Ik heb hem uitgegraven en zag dat de voet ondergronds volledig vol met maden zat. Wie weet om wat voor plaag dit gaat en hoe je dit kan voorkomen of bestrijden?
Geplaatst: 29 mei 201114 j Als ze een duidelijke kop heen is het eerder een aardrups,van een vlinder of een engerling van een kever.Je kunt ze verdrijven bv met een gier van rabarber handmatig kun je bv grootste deel weghalen, hoeveel zaten er bij die komkommerplant ? dit is een mooie site over engerlingenhttp://www.biocontrole.nl/website/biocontrole.nsf/0/3B08EA4837E2A14FC12571BC0045731C Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 29 mei 201114 j Auteur Ze zaten massaal in de stengel onderaan, waren ongeveer 1 cm lang en 1 mm dik en hadden niet echt een kopje, een klein zwart puntje eerder.
Geplaatst: 29 mei 201114 j Dan zou ik even googlen op foto's met als tref woord1 aardrupsen2 emelten3 engerlingenDan kun je even zelf bekijken of het 1 van deze 3 is geweest, want ik vindt dat zo moeilijk inschatten. Players only love you when they're playing.
Geplaatst: 29 mei 201114 j Auteur Neen, die herken ik niet, ze hadden geen pootjes en leken meer op de pootloze maden van een vlieg.
Geplaatst: 29 mei 201114 j Die had ik in allerlei koolplanten... radijs enzo... http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 29 mei 201114 j Auteur Ik had er dit jaar ook meer dan gewoonlijk in mijn radijsjes. Zou het om dezelfde soort maden gaan?
Geplaatst: 29 mei 201114 j Dan zijn ze niet kieskeurig... ivm verschillende plantenfamilies... http://www.facebook.com/JasminSoap https://jasminsoapstudio.com/
Geplaatst: 30 mei 201114 j Auteur 't Kan ook een ander vliegje zijn natuurlijk - ik heb in elk geval nog snel wat komkommers bijgezaaid. Ik heb er geen goed oog in. 't Is hier tot nu toe geen fantastisch moestuinjaar gebleken. Alleen de sla, de schorseneren, de wortelpeterselie, de erwtjes en de courgettes groeien zoals het hoort - hout vasthouden - de rest heeft luizen, wormen, schiet op voor het de moeite is, komt slecht op, verwelkt, wordt door duiven opgevreten, ... Maar 't zal misschien nog keren deze zomer
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.