Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

hazeltje

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Ja ze kunnen echt groot worden, maar het formaat is ook niet helemaal een pijl op te trekken. De ene geeft bijna een soort normale maat peulen, de andere zijn echt lellen van 10+ cm. Heel wisselend dus. Ik pluk ze dus vooral dun. Maar zie er heel vaak ook over het hoofd. Vorig jaar waren er tijdens een korte vakantie zoveel blijven hangen, dat ik ze maar nog dikker en rijp heb laten worden. Die zaaide ik dus jaar. Kwamen allemaal op. Fijn goedkoop zaad. Ik ben dus heel benieuwd hoe groot ik ze dit jaar heb.
  2. Heel erg prima, ik heb ze al jaren. Heerlijk grote lange peulen. geen idee waarom ze dan draderig waren bij je. Misschien toch te dik laten worden? HAhaha, ik moest ook heel hard lachen om de knoeperds van slakken/aardbeien van Mellie.
  3. Ik had gisterochtend in alle koelte mijn tomaten in de kas willen zetten. Maar ik moest naar de tandarts. Daarna stond de zon er al in. Dus gisteravond maar aan de gang. Man man man wat een hitte. Mijn hoofd was een prachtig voorbeeld voor planten. Rood als een tomaat was ik toen ik klaar was. Het was proppen, dus volgend jaar iets beter nadenken hoeveel soorten ik zaai. Ik bedacht net op tijd dat ik ook nog een plekje vrij moest laten voor de kousenband die ik net legde. Er moet ook nog wat van de tomaten buiten staan. En mijn Zwitserse reuzenpeulen staan in de grond.
  4. Hier is het. Daar was echt een stukje schil af:
  5. Hier gaat ook zeker niet alles opkomen. Zie je die ene met dat witte stukje, de een na onderste. Daar is dus de schil er wat af en die boon was ook gespleten bleek na het weken. Benieuwd hoe de rest het doen. Ze liggen in de aarde. Wel in pot nog omdat mijn zandgrond zo droog is. Dit is even wat makkelijker qua vocht. En zo doe ik het altijd met de bonen. Eerst in pot totdat het een mooi plantje is, dan in de grond. Ben benieuwd.
  6. hier ook vandaag met de bonen in d weer geweest. Behalve de wedstrijdbonen ook nog allerlei ander bonigs in het water gelegd. Vanavond gaan ze een potje in. Kijk, daar zwemmen ze:
  7. Ik heb een kas met rechte wanden . Ik heb voor €4 in de kringloop een aantal hele brede plankdragers gekocht (die normaal best heel duur zijn als je ze nieuw koopt, of echt van een kassenmerk). De bevestigingsboutjes kan ik heel makkelijk op elke hoogte in de rails van de kas doen en de plankdragers hangen waar ik wilt. De dragers hang ik in het voorjaar in de kas en leg ik een paar planken van een gesloopt tuinhekje op die nog vrij goed waren. Daar kunnen heel veel bakken met plantje naast elkaar op. Zo heb ik toch twee, soms drie lagen boven elkaar. Na gebruik de planken eraf en droog opbergen in de schuur en je kunt je kas weer gebruiken. Plankdragers laat ik soms hangen, soms haal ik ze weg. Veel goedkoper dan die mega dure dragers of planttafels van ACD of welk ander melk dan ook.
  8. hazeltje reageerde op Tanja65's topic in Groente
    Buisband of bindbuis bedoel je denk ik. Daar knoop ik ze ook altijd mee vast. Ik laat mijn niet rankende courgettes altijd de lucht in gaan. De steel waar ze aan groeien zet ik een paal naast en elke paar dagen kan er een bandje bij. Zo nemen ze minder plek in en de courgettes liggen niet op de grond.
  9. hazeltje reageerde op Dahli's topic in Huiskamer
    Iets goedkoper (of nou ja, best een eind goedkoper) dan Sneeboer zijn schepjes van De Wit, die vind ik heel erg fijn. Soms verkopen ze ze zelfs bij de Odin winkels. Wel even opletten, want soms zijn die kleiner van formaat. Ik heb hier nu daardoor dus twee maten. Dat is soms handig, maar vaak vind ik die smalle net een beetje klein. Het zijn dus deze schepjes, ze hebben veel verschillende: website waar veel De Wit te koop is Momenteel inderdaad verkrijgbaar bij Odin, dus als die in de buurt is, scheelt je dat verzendkosten. En uiteraard ook verkrijgbaar bij Van der Wal, voor als je ook nog iets anders wilt bestellen, een ongetwijfeld welbekende fijne web-bestel-plek.
  10. 6 potten rabarber-aardbei-jam. Rabarber uit de tuin, aardbei uit de vriezer van de winkel. In het echt veel mooier rood dan op de foto. En heel erg lekker!
  11. hazeltje reageerde op Guus D's topic in Babbeltuin
    Ohhh ik kocht zo'n mooie jampan. Ik kreeg een VVV-bon en had nog verjaardagsgeld, en toen kocht ik hem zomaar. De oude deed het helaas niet meer in onze nieuwe keuken op het inductiefornuis. Dat was ook een hele fijne pan, ook 10 liter, maar dan iets smaller een hoger. Met deze kan je fijn gieten. Hier gaan heel veel jammetjes uit komen.
  12. Volgens mij klopt dat helemaal wat je zelf denk; een mereljong.
  13. Ja winterhard zijn ze dus. Deze staat al jaren in dat randje (ik denk echt al 7 jaar of zo) en is elk jaar iets groter. Maar vooral de witte en de roze blijven. De gele verdwijnen.
  14. Voor de Belgische moestuinforummers: struikroven 🌱 PLANTENREDDINGS-ACTIE BIEZENMORTEL! Kwekerij De Runsvoort stopt ermee en wij laten deze prachtige planten niet verloren gaan. Ga jij deze planten redden? 📅 Wanneer: dinsdagmiddag 24 maart 🕑 Tijd: 14:00 – 17:00 uur 📍 Locatie: De Runsvoort 1, Biezenmortel Red de laatste hortensia's en viburnums van de shredder en geef ze een tweede leven in jouw tuin. Neem je eigen spade en emmer/zak mee!
  15. Ik vind met emaille fijner. Ik maakte afgelopen zomer slow-appelmoes (ik had geen tijd om het af te maken, schilde appels, kookte ze even en zette ze in de hooikist omdat ik weg moest). Toen was mijn appelmoes wel gaar, maar ook verkleurd doordat deze creuset waarin ik het maakte geen emaille heeft aan de binnenkant. Ik heb nieuwe pannen nodig, want mijn oude pannen (set van Ikea van toen ik op kamer ging (ahhhh 30 jaar geleden)) doen het niet op inductie. Mijn ook al oude Creuset pannen doen het allemaal wel op het nieuwe fornuis. Ik twijfel over welke pannen ik ga kopen, maar neig toch naar nog twee mooie creusets erbij. Leuk om hier over andere merken zoals Bare te lezen.

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.