Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Hoihoi!

 

ook de pruimen groeien hier weer met trosjes aan de boom, (opal) wat maken jullie zoal van verse pruimen? (inspiratieloos) meestal heb ik wel een flinke oogst 25/30Kg. ik ontpit en was ze, en vervolgens smeer ik deze iets in met suikersiroop en droog ik ze in mijn droogoven. of maak ik er pruimenjam en pruimenwijn van. zo ook droog ik mijn vijgen/appels/abrikozen of maak ik er heerlijke jam van! p.s leuke recepten/vragen etc altijd welkom 14E3295A-D02A-4EB0-BF43-3459B1BE312859021528539008.jpeg

Geplaatst:
p.s leuke recepten/vragen etc altijd welkom

 

Misschien eens proberen om een clafoutis te bakken. Op het internet zijn er voldoende recepten voor te vinden. In ons restaurant maken wij clafoutis van kersen, maar ook van opal pruimen (eigen boom)

Lekker bestrooien met wat poedersuiker, geslagen room erbij en je hebt een heerlijk gebak. Ook lekker als dessert.

Geplaatst:

Ik maak er Griekse varkensstoof van ala Jamie oliver. Hij noemt het zalige zoetige varkensstoof. Misschien staat het recept ook op internet? Komt uit zijn boek Jamies reizen.

En anders staan er vast wel meer varkensstoof recepten met pruimen op Google. Ik vond het in ieder geval hartstikke lekker

Geplaatst:

deze?

 

 

Jamie's Pork & Prunes

 

Sticky pork and prune stew

This recipe is from Jamie Oliver's new book. I tried it on Friday and it was delicious. So easy to cook and loved by grown ups and the little man too. I served it with polenta and it worked well.

 

1.2kg leg of pork diced

125ml red wine

1tbs red wine vinegar

1 leek

2 peppers

2 carrots

1 tsp oregano

1 tbs tom purée

200g prunes

Lemon juice

Parsley

 

Brown pork. Add wine and vinegar and reduce by 2/3. Remove from pan. Fry veg with oregano until soft. Add pork, purée and cover with water. Boil, cover and simmer for 2 hrs. Add prunes and cook uncovered for 45 mins more. Serve with rice.

Geplaatst:

ja dat is hem ! die is lekker

Geplaatst:

Ja maar kan mij ook niet herrineren dat ik het met poten heb gemaakt. Het zou zo maar kunnen dat ik toen gewoon karbonades heb gebruikt en dan minder lang laten stoven. Binnenkort een keertje proberen

Geplaatst:
  • Auteur

klinkt heerlijk! Super bedankt!

zal het eens proberen zodra de pruimen rijp zijn, moet zeggen dat ze al wel hard groeien!

Groetjes

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.