Geplaatst: 3 augustus 20187 j Hi iedereen, Ik hebe een tijdje geleden gevraagd of mijn bloemen mannelijke of vrouwelijk zijn. Toen werd mij gezegd dat ik nog even moest wachten op de vrouwelijke. Het is ruim 2 weken geweest en nog steeds komen er dezelfde soort bloemen uit. Geen vrucht beginsel.... Kan het zijn dat ze zowel mannelijke als vrouwelijk zijn? Mvg, Rida
Geplaatst: 4 augustus 20187 j Fruitlent: "Aan de planten kunnen drie soorten bloemvormen worden aangetroffen: mannelijke bloemen (met alleen meeldraden), vrouwelijke bloemen (met alleen stampers) en gemengde tweeslachtige bloemen (met meeldraden en stampers). Vrouwelijke en gemengde bloemen hebben een vruchtbeginsel onder de bloem. " dus: zit er een stamper in?
Geplaatst: 4 augustus 20187 j Volgensmij zie ik toch wel wat vrouwelijke bloemetjes hoor! Een verdikking onder de bloem is het vruchtbeginsel. Een mannelijke bloem zit direct aan het dunne stengeltje.
Geplaatst: 5 augustus 20187 j Auteur Oké bedankt! Maar wat als ik alleen maar gemengde bloemetjes heb?
Geplaatst: 3 september 20187 j Dag Rida, Ondanks de andersluidende bovenstaande reacties, moet ik je toch teleurstellen. Op de foto's zijn geen vrouwelijke of tweeslachtige bloemen te zien, louter mannelijke bloemen. Er is immers op géén van de foto's een vruchtbeginsel onder het bloempje zichtbaar. Op de navolgende pagina van onze website http://www.fruitlent.nl/meloenen.html kun je zien hoe mannelijke bloemen en hoe vrouwelijke/tweeslachtige bloemen er uit zien. Als de planten overigens begin augustus nog aan de zetting moeten beginnen, dan is dat wel erg laat. Dat is normaliter het moment dat wij onze meloenen oogsten of al geoogst hebben. Ons schema voor de meloenenteelt ziet er als volgt uit: ZAAIEN:Wij zaaien de meloenen normaal gesproken eind maart op de vensterbank. VERSPENEN:In de loop van april verhuizen ze naar de hobbykas om te verspenen. Dit is een kritieke periode, want jonge meloenenplanten kunnen heel slecht tegen koude. Bijverwarmen (met bijvoorbeeld een elektrisch grondmatje) is dan zeer aan te bevelen. UITPLANTEN:Begin mei worden ze in de ondergrond van de hobbykas uitgeplant. BLOEI:Bloei en bestuiving is in juni. OOGST:Oogst is eind juli. Dit geldt voor de eerste zetting. Mocht je de planten laten staan voor een tweede zetting, dan moet er aan een aantal voorwaarden worden voldaan:- strak schema om tijd te winnen (bij voorkeur nog strakker dan bovenstaande)- planten moeten na de oogst van de eerste zetting nog 100% vitaal zijn- vroeg rijpende rassenAls niet aan al deze drie voorwaarden is voldaan, is een rijpe tweede zetting over het algemeen niet mogelijk. Succes ! Marcel Joosten. FruitLent: Exclusieve vruchtentuin op de rand van de stad.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.