Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hoi Allemaal,

 

De blaadjes van mijn paprika zaailingen krullen/klappen dicht. Is dit normaal? Of doe ik iets verkeerd?

(Ze staan op een warmte plaat met 2 kweeklampjes erboven)969FB253-3BC3-49AB-9846-5F59C272E96444191551779613.jpegE73FD549-2C40-453B-8D8A-8C0294B92B2985311551779614.jpeg

Geplaatst:

Ik zie niet direct een probleem. Ze hoeven trouwens niet meer op een warmtematje te staan, is voornamelijk omdat de zaden vlugger zouden kiemen daarna kunnen ze gerust in een verwarmde leefruimte (beste is met kunstlicht deze dagen)

Geplaatst:

Het naar boven klappen van kiemblaadjes (cotyledons) wordt ook wel hyponastische groei van kiemblaadjes genoemd. Dat wordt simpelweg veroorzaakt door het minder snel groeien van de boven (adaxiale) zijde t.o.v. de onder (abaxiale) zijde van het kiemblaadje. De oorzaak daarvan is weer meer afbraak door licht van het groeihormoon auxine aan de bovenzijde van het kiemblaadje.

 

In de vensterbank komt het licht vaak van de zijkant. Een plantje groeit dan naar het licht toe en gaat scheef groeien. Dat komt omdat het auxine aan de lichtzijde van het stengeltje iets meer wordt afgebroken, dan aan de "minder lichte" zijde. Dus aan die "minder lichte" zijde groeit (strekt) het stengeltje net wat meer dan aan de lichtzijde: het plantje groeit naar het licht toe.

 

Nu komt het licht bij jouw paprika zaailingen van boven. Het gevolg is dus dat de onderzijde van de kiemblaadjes net wat sneller groeit dan de bovenzijde.

Geplaatst:

Warmte matje heb ik uitgezet

 

Bedankt voor de uitgebreide uitleg oscar! Dit is dus niet erg? En kan ik ze gewoon zo laten staan?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...