Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Paksoi schiet door - gezaaide sla komt niet op

Featured Replies

Geplaatst:

Ik heb een poosje terug ( mini) paksoi gezaaid, is keurig opgekomen, paar blaadjes amper10 cm hoog nu, en begint door te schieten met stengels met gele bloemetjes? heb de bloemen er maar uitgehaald, maar dit kan de bedoeling toch niet zijn?

Heb ook al 2 x van die mini kropjes sla gezaaid, en die komen helemaal niet op. 1 x in de grond, 1 x in pot? Misschien eerst binnen/in kasje zaaien?

Geplaatst:

Paksoi

Was je misschien te vroeg met zaaien? Paksoi zou je zeker niet voor half juli moeten zaaien.

Verder wil paksoi - zoals vrijwel iedere kool - graag veel mest/compost. Te weinig mest zou ook een oorzaak kunnen zijn. Bron: Handboek ecologisch tuinieren.

 

Sla

Met sla heb ik ook altijd ruzie. Zelden komt meer dan de helft van de zaadjes op en vervolgens gaat een groot deel van die plantjes alsnog dood. En ook de slakken zijn dol op sla. Ik ben nu andere bladgewassen aan het proberen. Koop ik wel sla op de markt.

Geplaatst:

ikheb het hele voorjaar sla gezaaid maar het kwam nietop nu zaai ik in de kas het komt allemaal mooi op.

Geplaatst:

Ik weet niet of je alle bloemetjes al heb weggehaald van de paksoi, maar je kan ze ook laten staan en het zaad winnen.

Verder zou ik het gewoon nog een keer proberen met zaaien. Daar ben je nu zeker nog niet te laat mee.

http://www.hobbyzaden.nl

Zaden te koop al vanaf 0,25 €.

Geplaatst:

Goed dat ik dit lees. Ook mijn paksoi schoot na een cm of 10 prachtig in de bloei. Ik probeer het van de week toch nog een keertje, als het tenminste nog eens droog wordt

Geplaatst:
  • Auteur

Ook ik ga straks even de paksoi opnieuw zaaien. De sla heb ik gisteren weer opnieuw gezaaid....de aanhouder wint zeggen ze toch?

Geplaatst:

Sla was opgekomen en toen ik gisteren keek is het door de slakken heerlijk opgegeten. Dus dat moeten we nog maar eens opnieuw inzaaien

Geplaatst:

Wat het opkomen van sla betreft , de belangrijkste oorzaken van slecht of niet kiemen van slazaad zijn een hoge temperatuur en te diep zaaien. Bij hoge temperaturen kiemt sla nauwelijks en omdat sla een lichtkiemer is mag het zaad maar nauwelijks onder de oppervlakte liggen. Daarom ook oppassen voor uitdrogen tijdens het kiemen .

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Geplaatst:
Wat het opkomen van sla betreft , de belangrijkste oorzaken van slecht of niet kiemen van slazaad zijn een hoge temperatuur en te diep zaaien. Bij hoge temperaturen kiemt sla nauwelijks en omdat sla een lichtkiemer is mag het zaad maar nauwelijks onder de oppervlakte liggen. Daarom ook oppassen voor uitdrogen tijdens het kiemen .

 

Ik heb geleerd dat je bij droogte de sla en andere groentes ook op deze manier goed kan zaaien: neem een halve emmer compost en voeg 2 eetlepels sla-zaad toe. meng flink door elkaar.Maak met een hark een zeer ondiepe en brede zaaigeul maak deze nat en strooi het mengsel erin.Sproei eventueel nog een keer met zeer fijne broes. Het zaad heeft vocht en voeding van de compost.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.