Ga naar inhoud

Wil je minder Advertenties?

Maak dan nu een account of log in!

Featured Replies

Geplaatst:

Gisteren heb ik 5 preiplanten geoogst, waarvan er twee roodbruine strepen op de schacht hadden. Bij nadere inspectie tijdens het snijden van de prei bleek er in de ene een kleine made te zitten en in de andere twee bruine popjes.

 

In andere topics en op internet kon ik niet vinden welke van de twee plaaginsecten het zou kunnen zijn. Van de uienvlieg (preivlieg) weet ik dat deze in uien een smerig stinkende snotterige drab in de bol en stengel veroorzaakt. Dat was bij de aantasting in de prei duidelijk niet het geval. Vandaar dat mijn vermoeden uitgaat naar de preimineervlieg. Misschien dat iemand hier meer ervaring mee heeft?

 

 

IMG_20211110_174829.jpg

 

IMG-20211110-WA0010.jpeg

 

IMG_20211110_190805.jpg

 

IMG_20211110_190823.jpg

 

Screenshot_2021-11-10-19-08-34-171_org.videolan.vlc.jpg

aangepast door Stan W
Foto's toegevoegd

Geplaatst:

Niks aan de hand, die kan je gewoon opeten, ze smaken naar prei kan ik je vertellen. 😳

Dit jaar weinig last gehad van de mineerders of preimot . Dus mooie prei kunnen oogsten.

Met af en toe een bewoner, dat dan weer wel.

 

Phytomyza (Napomyza) gymnostoma . - Google Zoeken

 

Gewoon preivlieg of toch een andere vlieg? Verschillende lezers meldden onbekende symptomen bij prei. – GroentenInfo (plantaardig.com)

 

 

Geplaatst:
  • Auteur

Oh, ze zitten al lang in de magen hier thuis haha ;)

 

Heb alleen de aangetaste delen weggesneden.

Geplaatst:

Duidelijk de preimineervlieg.

 

Zolang er nog maden zijn zullen die zich  via de schacht naar beneden  vreten om te gaan verpoppen. De schade aan de prei  en daarmee de hoeveelheid afval zal daardoor helaas alleen maar  groter worden.  

-- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic