Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Vorige jaar ben ik gestart met mijn moestuin op pootjes.(170cm x 70 cm)

En ondanks het kleine formaat heb ik er enorm veel lol van, en heb ik er veel groente uit kunnen eten.

 

Nu wil ik vroeg in het voorjaar weer gaan beginnen met tuinbonen en bloemkool.

Maar nu vraag ik me opeens af of de aarde die erin zit nog wel genoeg voeding bevat?

Moet ik er een zak bemeste tuinaarde bij gooien? of tuinmest? Of iets heel anders, ik heb echt geen idee.

Ik hoop dat iemand mij kan adviseren.

Geplaatst:

Ik zou gewoon wat compost toevoegen. Doet wonderen

Geplaatst:
  • Auteur
Ik zou gewoon wat compost toevoegen. Doet wonderen

Bedankt voor de tip!

Is alleen een zak compost toevoegen genoeg?

Geplaatst:

Tuinbonen maken hun eigen stikstof, maar bloemkool heeft graag wat mest. Op de plaatsen waar je van plan bent de bloemkool te zetten, zou behalve compost ook wat koemest toegevoegd moeten worden. Als je begint met een zak van 40 liter (grootste model) dan lijkt me dat je een heel goeie start gemaakt hebt. Bijkopen, of bewaren kan altijd nog.

Geplaatst:

Als je voeding wegneemt uit de grond (oogsten) dan moet je dat ook weer terugbrengen. Compost toevoegen is zeker niet verkeerd, geloof dat dit ook de werkwijze is in de sfg: iets oogsten, nieuwe compost terug mengen door de grond en iets nieuws zaaien/planten.

 

Voor de groenten die wat meer voedsel nodig hebben dan bladgroenten is alleen compost onvoldoende. Bloemkool zou ik ook regelmatig bijmesten met een andere samengestelde meststof of koemest. Als basisbemesting met die meststof moet je even op de verpakking kijken voor de dosering maar enkele eetlepes meststof per vakje is een mooi begin.

  • 3 maanden later ...
Geplaatst:

Moestuin op pootjes, wat is je basisgrondmengsel? MM mix of iets anders?

  • 2 weken later...
Geplaatst:
  • Auteur

Vorig jaar heb ik mijn bak gevuld met zakken potgrond.

In Maart heb ik er nu 2cm compost op gedaan en dan er door heen gemengd.

Geplaatst:

Je kunt ook vloeibare meststoffen aan je water toevoegen.

Leer van gisteren, droom van morgen, maar leef vandaag!

Geplaatst:

Kolen hebben graag veel compost, maar bonen zeker niet! (net zoals bijv. wortelen of erwten)

 

Maar anderzijds is je bak zo klein, je kan moeilijk onderscheid in besmesting gaan toepassen op die oppervlakte. Knal er gewoon een dun laagje compost over (heb je al gedaan dus hoeft niet meer) en nog wat korrels organische meststoffen voor groenten (bijv. van DCM) en dan komt het zeker wel goed.

Geplaatst:

Hoi,

 

Heb al mijn moestuin bakken met potaarde gevuld. Ben mezelf er van bewust dat ik deze gornd na een 4 tot 6 weken opnieuw zal moeten voeden. Om de grond na deze periode te voeden heb ik hiervoor organische meststof van Viano gekocht voor de moestuin. De doos ziet er alvast veel belovend uit.

 

De Viano organische meststof is geschikt voor de biologische landbouw, deze meststof bevat extra kalium, extra magnesium. Er wordt humus gevormd waardoor de structuur van de grond verbetert en een betere groei bekomen wordt.

 

Lijkt jullie dit wat?

Geplaatst:

Een algemene samengestelde organische meststof lijkt me prima om te gebruiken. Alleen de zinsnede over het omvormen naar humus, dat is echt zeer beperkt. Af en toe ook nog wat compost toevoegen dus.

  • 2 weken later...

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.