2012/2013
2012 was een jaar waarin ik van plan was actief m'n blog bij te houden, maar wat er uiteindelijk niet van kwam, helaas. Maar een van m'n voornemens voor 2013 is toch wél weer het bij te houden.
2012 verliep op sommige punten slecht en op sommige punten goed. Zo zaaide ik voor het eerst in m'n leven tomaten: met veel succes! Een beetje laat vruchten aan sommige planten door het iets te laat verplanten naar grotere potten, maar verder ging alles goed. Niet veel overlast gehad van ziektes in de tomaten, maar wel m'n spieren getraind door met veel regen de potten in de schuur te zetten.
Wat kruiden en wat kleine groente dingetjes betreft ging alles goed, in 2011 had ik nog véél last van meeldauw.. Dat was dit jaar toch wel heel erg minimaal. Wel last gehad in diverse kruiden en bloemen van de mineervlieg, achja.. Daar valt weinig tegen te doen denk ik.
Het meest vreemde van 2012 vind ik de ananaskers die ik gezaaid had, er kwamen véél vruchtjes aan: maar die vielen er af zodra ze ongeveer 1 a 1,5cm doorsnee hadden en nog lang niet rijp waren. Heb uiteindelijk geen enkele ananaskers gehad dus dit jaar, maar ga het komend jaar gewoon weer proberen. Wel vraag ik me nog af of ik dat doe met het zelfde zaad (afkomstig van jorieke?) of dat ik ander zaad probeer.. Ik weet niet of de oorzaak in het zaad kan zitten, maarja als het daar wel in zit zou het zonde zijn om daar weer een jaar aan te verspillen.. Twijfelssss!
In 2013 ga ik veel dingen totaal anders aanpakken, bijvoorbeeld de kruiden. Ik had de laatste 2 jaar kruiden in potten, wat opzich dit jaar wel goed ging, maar die kruiden stonden wel in de volle zon en namen dus een mooie plek in.. Die kruiden verhuizen komend voorjaar naar een kruidentuintje van ik denk 3m² in de vollegrond, zodat er tegen de muur op het zuiden weer een mooie warme zonnige plek ontstaat voor aardbeien, tomaten, enz. Het (mini)kruidentuintje komt naast de heg en heeft daar denk ik 60 a 70% van de dag zon. Ik maak er wel een verhoogde bak van 10cm van, vind ik er iets strakker uitzien En misschien handig omdat je dan toch nog iets meer controle kan hebben over de aarde soort enzo?
Wat 2013 betreft heb ik nog niks gezaaid, ik begin denk ik half/eind februari met de eerste dingetjes. Hangt ook even van het weer af en hoeveel stekjes er dan nog onder m'n tl-buizen staan.
Ik ga dit jaar ook een redelijk strakke planning maken omdat ik in de afgelopen 2 jaar van sommige plantjes toch wel iets te veel had gezaaid, waardoor er wel onnodig veel tijd aan verzorgen in ging. Zonde om plantjes te verzorgen die je toch weer weg moet doen. Kan je beter die aandacht schenken aan de plantjes waarmee je wel iets wilt bereiken. Kortom, liever 2 super goede planten van 4 goede planten
Oja, en ook een uitdaging voor dit jaar: non-stop sla in de tuin hebben!
Schoot afgelopen jaar erg vaak door in pot.. Maarja, vollegrond -> slakken...
Hopelijk wordt het een goed jaar!
0 Comments
Recommended Comments
There are no comments to display.