Opruimen na storm
Gisterochtend rond half zeven draaide ik me nog even lekker om in bed en luisterde tevreden naar het lawaai van de regen tegen het raam. Ha, maar ik lag lekker warm! Een tel later was ik klaarwakker. Regen? Storm? Mijn plantjes!
Ik halsoverkop naar buiten om mijn nog kleine zaailingen in veiligheid te brengen. Alleen.. geen plek in de kas en geen plek binnen. Dus slaapdronken en met een gigantisch ochtendhumeur een provisorisch bouwsel gemaakt met wat houten frames en een groot stuk plastic dat natuurlijk helemaal niet voor buitengebruik bestemd is. Maar goed, de tomatenplantjes, de babykomkommer en de peutercourgette eronder. Alles vastgezet met een krakkemikkige tuinstoel en wat zware potten en wonder boven wonder heeft het zich gehouden.
Deze twee houten frames had ik schuin gezet en het plastic eroverheen en ertussen gedaan.
Ik had vandaag vier dorstige planten dus ze hebben lekker droog gestaan. Wel aardig wat wind gekregen, want die ging natuurlijk dwars door de klimophaag heen. Maar ze zien er nog steeds normaal uit dus dat is goed gegaan. Hier de rest van de vluchtelingen (minus de pompoen rechts):
De wilgenbomen hebben het flink te verduren gehad. Ze hebben de touwtjes waarmee ze vastzitten aan de pergola losgetrokken en hun takken lagen echt overal. Niet afgebroken hoor, maar omgebogen. Heerlijk buigzaam die takken. Best wel even wat werk om alles weer vast te binden.
En omdat ik me altijd schuldig voel als ik eten weggooi, heb ik een experimentje in mijn moestuinbak geplant: een paar half verlepte bosuitjes met ui en wortel er nog aan. In de grond gestop, helft van het loof eraf geknipt en ik ben benieuwd. Die mochten van mij in het vakje waar slechts twee van de zestien uien uitgekomen zijn (ik heb blijkbaar niet echt iets met uien, de rijtjes die ik gezaaid heb zijn eerst door de kat omgegraven en wat er over was is door de slakken oid opgevreten. Je zou bijna snappen waarom deze uitjes niet meer durfden).
Tomatenrij in foliekas. Dit wordt nog een uitdaging als de tomatenplanten groeien.
Mijn allereerste aardbei in de maak
1 Comment
Recommended Comments