Jump to content

CelineK

Members
  • Content Count

    128
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Ik had nog een vraagje hierover! Stel je hebt planten die aangetast zijn door meeldauw, kan je dan nog steeds deze potgrond gewoon hergebruiken? En moet je ook rekening houden met wisselteelt? Of kan je gewoon alles bij elkaar gooien?
  2. Ik krijg het altijd voor elkaar om mijn 'normale' basilicum niet meer dan een maand te laten overleven. Daarom wil ik graag deze soort gebruiken, sinds ik het echt heerlijk vind om basilicum in mijn eten te gebruiken. Iemand enig idee wat de Engelse naam is van deze soort? Ik kwam deze tegen en die lijkt er erg op: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-holy-basil-ocimum-sanctum/ Maar is dat hem ook?
  3. Iets anders dan de moestuin: Maar weet iemand webshops waar ze (een boel) kamerplant zaden verkopen voor een beetje een normale prijs? Lijkt me erg leuk om kamerplanten te zaaien, maar ik kan geen enkele webshop vinden met een beetje normale prijzen. Kwam op een gegeven moment op een webshop waar ze voor drie (vrij lege) zakjes zaad 11 euro vragen. Dat vind ik echt absurd..
  4. @appelvrouw Wat een interessant topic! Ik heb weer wat kruiden op mijn lijstje gezet om volgend jaar te zaaien. Nu nog opzoek naar jasmijn zaad (wordt helaas niet verkocht bij de website waar ik mijn zaden ga kopen..) en dan is mijn thee lijstje voor volgend jaar compleet!
  5. Hier ben ik ook erg benieuwd naar! Ik heb even gegoogeld na het zien van dit topic en ben op de volgende kruiden gekomen: - Marjoram Sweet - Hyssop - Lemon Grass - Kamille - Venkel - Calendula - Salie Ik wil er vooral thee van gaan maken! Weet iemand welk (geneeskrachtig) kruid heerlijk zoete thee geeft?
  6. @rorror @acpronk Ik weet niet of het overal het geval is, maar bij ons kreeg je alleen de bomen in bundeltjes van 5 :')
  7. @rorror Hier een linkje: https://meerbomen.nu/gratis-perenbomen/
  8. Tien perenbomen geplant in de tuin! Gratis op te halen bij verschillende locaties in Nederland.
  9. Met deze hittegolf kan ik niks anders doen dan lekker onderuit hangen en wat op het internet rondstruinen. Daarom maakte ik dit lijstje voor volgend jaar: Hoeveelheid Moestuin Planten 2x ronde courgette 2x Groene Courgette 2x Gele Courgette 3x aubergine 2x ronde komkommer 4x normale komkommer 2x augurk 4x meloen 2x Sweet Pepper Mini Bell Chocolate 4x Rode paprika 2x Sweet Pepper diamond 4x Gele paprika 2x hete peper 2x pompoen 2x watermeloen 3x alicante tomaat 5x Tumbler tomaat 6x rabarber 3x paarse basilicum 4x Basilicum Spicy globe bush 5x basilicum Genovese 5x grote basilicum 3x koriander 2x tijm paars 2x tijm groen 3x dille 3x peterselie 4x bieslook 2x oregano 2x rozemarijn Met uiteraard mijn nieuwe zaden lijstje: Premier Seeds Direct: Zucchini Yellow-Golden 40 zaden: https://www.premierseedsdirect.com/product/courgette-yellow-golden-new/ Of Zucchini Atena Polka F1 Geel 65 zaden: https://www.premierseedsdirect.com/product/vegetable-courgette-atena-polka-f1/ Zucchini Eight Ball F1: https://www.premierseedsdirect.com/product/courgette-zucchini-eight-ball/ of https://www.premierseedsdirect.com/product/italian-courgette-tondo-chiaro-di-nizza/ of https://www.premierseedsdirect.com/product/courgette-midas-f1/ Courgette Black Beauty: https://www.premierseedsdirect.com/product/courgette-black-beauty/ of https://www.premierseedsdirect.com/product/vegetable-courgette-green-bush/ of https://www.premierseedsdirect.com/product/courgette-f1-spineless-beauty/ Aubergine Egg Plant Black Beauty: https://www.premierseedsdirect.com/product/aubergine-egg-plant-black-beauty/ Vegetables Cucumber Crystal Lemon: https://www.premierseedsdirect.com/product/cucumber-crystal-lemon/ Cucumber Marketmore: https://www.premierseedsdirect.com/product/cucumber-marketmore-76/ Augurk: https://www.premierseedsdirect.com/product/cucumber-gherkin-piccolo-di-parigi/ Melon Malaga: https://www.premierseedsdirect.com/product/melon-malaga-f1/ Melon Honeydew: https://www.premierseedsdirect.com/product/melon-honeydew/ Sweet Pepper Mini Bell Chocolate: https://www.premierseedsdirect.com/product/sweet-pepper-mini-bell-chocolate-vegetable/ Sweet Pepper Red: https://www.premierseedsdirect.com/product/sweet-pepper-red-robertina/ Sweet Pepper Diamond: https://www.premierseedsdirect.com/product/sweet-pepper-diamond-white/ Sweet Pepper Golden: https://www.premierseedsdirect.com/product/sweet-pepper-golden-california-wonder/ Pumpkin Jack Be Little: https://www.premierseedsdirect.com/product/miniature-pumpkin-jack-be-little/ Water Melon Sugar Babe New: https://www.premierseedsdirect.com/product/water-melon-sugar-babe/ Tomato Alicante: https://www.premierseedsdirect.com/product/vegetable-tomato-alicante/ Tomato Tumbler: https://www.premierseedsdirect.com/product/tomato-tumbler/ Swiss Chard Rainbow Mix: https://www.premierseedsdirect.com/product/swiss-chard-rainbow-mix/ Flowers Passion Fruit Edible: https://www.premierseedsdirect.com/product/flowers-passion-fruit-edible/(winterhard tot -4, en je hebt twee jaar nodig?) Basil Dark Opal: https://www.premierseedsdirect.com/product/basil-dark-opal Herb Basil Spicy Globe Bush: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-basil-spicy-globe-bush/(geschikt voor buiten) Herb Basil Genovese: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-basil-genovese/ Herb Coriander Confetti: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-coriander- Thyme Purple Creeping new: https://www.premierseedsdirect.com/product/thyme-purple-creeping-new/ Herb Dill Bouquet Anethum: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-dill-bouquet-anethum-graveolens/ Parsley Triple Moss Curled: https://www.premierseedsdirect.com/product/parsley-triple-moss-curled-2-new/ Hot chili peper: https://www.premierseedsdirect.com/product/hot-chilli-pepper-patio-fire/ Herb Giant Basil Napoletano Bolloso: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-giant-basil-napoletano-bollosa/ Garlic - Chinese Chives: https://www.premierseedsdirect.com/product/garlic-chinese-chives-new/ of https://www.premierseedsdirect.com/product/chives-cipollina-new/ Oregano: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-oregano-new/ Rosemary: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-rosemary/ Thyme Green: https://www.premierseedsdirect.com/product/herb-thyme-thymus-vulgaris/ Eetbare bloemen: https://www.premierseedsdirect.com/product/viola-cornuta-large-flower-mix/ Echinacea Red: https://www.premierseedsdirect.com/product/echinacea-coneflower-red-in-shades/ Echinacea Coneflower Purple: https://www.premierseedsdirect.com/product/echinacea-coneflower-purple/ Ben benieuwd wat jullie ervan vinden 😊
  10. @rorror Dit zijn vrij nieuwe stekken en ik durfde niet meer voeding te geven, omdat ik anders dacht dat ze teveel voeding zouden krijgen, wegens voeding in de potgrond. Het stond wel op de planning om dit weekend voeding te geven aan de aardbeien, dus dat ga ik direct doen!
  11. @rorror Het zijn gelukkig maar enkele bladeren, maar zo ziet het eruit! En water geven is op zich niet zoveel werk hoor! Elke dag met een aantal gieters sjouwen is het wel waard . Het valt me ook op dat sommige potten niet eens uitgedroogd zijn na zo’n dag warmte. Dan heb ik toch wel geluk dat de zon niet de hele dag op mijn planten schijnt.
  12. Ondanks de warmte staan mijn planten er nog redelijk bij! Sommigen hangen er wel wat slap bij, maar dat trekt wel weer weg. Rond 4/5 uur komt gelukkig de schaduw al! De komkommer planten groeien als kool! Aan de top die boven het schuurtje uitkomt groeit nu een komkommer. Hoe ik die ga oogsten.. Vanavond weer melk spuiten wegens de meeldauw.. De kruiden zijn ondertussen weer uitgebloeid! Extra tafeltje voor nieuwe potjes met aardbeien! Komen 9 extra potje op het tafeltje te staan. Mijn aardbeien krijgen wel wat rood blad. Wat dat nou weer is..
  13. Hoi! Een tijdje geleden heb ik een kersenboompje geplant van het ras 'Büttner's Rode Knorpel Kers' (zie ook foto van pot). Nu kwam ik er naar een tijdje achter dat je daar natuurlijk ook een bestuiver voor nodig hebt. Anders kan je lang wachten.. Nu vroeg ik mij af of iemand weet welke bestuiver dat is? Zijn alle kersenbomen daarvoor geschikt? Ik las op het internet dat het ras 'Regina geschikt is voor dit ras, maar met zekerheid kan ik dit niet zeggen.. Ik ben van plan om deze bestuiver in de herfst te kopen. En is het ook mogelijk om deze bestuiver vervolgens in een grote pot te plaatsen? Of wordt dat dan helemaal niks? Alvast bedankt!
  14. Ik zal zelf ook de plant inspuiten met 40% melk en 60% water! Kan helpen tegen de meeldauw (witte stippels op je planten).
  15. Heerlijk zo het zonnetje en alle bijen en vlinders die rondvliegen!

Over moestuin forum

Op het moestuin forum delen leden ervaringen en tips over het telen van groenten en fruit in de moestuin.

Lees meer over moestuinforum

×
×
  • Create New...