Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

kiara_shi

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door kiara_shi

  1. Sinds kort ben ik begonnen om een verticale tuin muurtje te maken; Hier ga ik aan beide kanten aardbeien plaatsen voor aankomende jaar. In totaal gaan er ongeveer 12 zakken grond erin van 40ltr, om dit grond tegen te houden, dacht ik dat het gaat lukken met gronddoek (ook vanwege onkruid e.d.), maar ik denk niet dat dit het gaat houden nadat ik het gronddoek eenmaal in handen had. Is er iets anders wat ik kan gebruiken behalve hout/plastic? Ik ben op zoek naar een soort doek van 1mx5m die aardig wat gewicht kan dragen. Iemand een idee? Of toch planken?
  2. Pas op met biologisch zaad! De eko keurmerken zeggen tegenwoordig niet veel meer. Wil je het absoluut veilig spelen, ga voor biologisch dynamisch zaad. Deze zijn vooralsnog niet genetisch gemanipuleerd zoals vele andere biologische zaden. Gelukkig kun je deze zaad herkennen aan de "Demeter" keurmerk. Even zoeken, maar het loont.
  3. Misschien een foto erbij? Dan kunnen we je beter helpen met ideeën. Het mooie van een balkon is, dat je bloembakken aan de randen/muren van je balkon kan plaatsen. Zoals op deze afbeelding:
  4. In de bio sector wordt er flink op los gerommeld omdat de regels te laks zijn. In bio vlees hoort helemaal geen antibiotica-resistente bacteriën in te zitten. Toch komt dit voor. Waarom? Het gebruik van antibiotica is TOEGESTAAN in de bio industrie. Weliswaar met mate. Van deze onderzoeken kan de bio industrie ontzettend veel van leren. Het laat duidelijk zien dat de regels strenger moeten worden, zodat biologisch ook werkelijk weer biologisch wordt en blijft zoals het oorspronkelijk bedacht was.
  5. @Zeeuw: Ja, ik ben er ook één die geen koffie, cola, zoetjes, snoep, koek, chips eet. Heb je ook helemaal niet nodig, joh. Het enigste wat ik uit de supermarkt haal is groente en fruit, maar dit gaat de komende jaren minder worden. Ik ga namelijk zo veel mogelijk zelf zaaien. Exotische fruit is alleen het enigste wat niet kan in Nederland. Pure onzin! "If you repeat a lie often enough, it becomes the truth." (afbeeldingen zijn van Tumblr afkomstig)
  6. Zelf ben ik sowieso geen liefhebber van hybride zaden. Ik ben van mening dat oorspronkelijke zaden prima in orde zijn. Gewassen die in optimale gezondheid verkeren zijn prima in staat om plagen en ziektes te weren en verder kunnen deze gewassen ook voor mooie oogst zorgen zonder allerlei vlekjes, deukjes en andere oneffenheden. (Bio) meststoffen, (bio) grondverbeteraars en (bio) bestrijdingsmiddelen komen bij mij er helemaal niet in. Van de NPK rommel moet ik ook niks van hebben. ;D Puur natuur is mijn moto en dat bedoel ik dan ook echt letterlijk. De onwetendheid over hoe biologische geteelde hybride tot stand zijn gekomen, is op dit moment het grootste probleem. En zeker als het door middel van celfusie wordt gedaan. Daarnaast is een goede dosis wantrouwen op zijn plek. Niet alles geloven was ze zeggen. Het gebruik van GMO werd ook de hemel ingeprezen. Nu weten we wel beter. Dus wacht het gewoon af. Mocht CMS ook niet goed zijn, komt dit vanzelf wel naar boven. Tot die tijd, gewoon het zekere voor het onzekere nemen. Het grote probleem is niet de ontwikkeling, maar de lakse regels in de biologische sector (zoals aangegeven in het artikel). Als je kijkt wie deze regels beheerd, merk je al gauw dat het dit door Europa wordt bepaald. Europa heeft ons vele goede dingen gebracht, maar niet op het gebied van voedsel (zoals gmo en e-nummers). Gelukkig zijn er ook nog onafhankelijke stichtingen, zoals Demeter, die hun eigen strenge regels toevoegen om genetische manipulatie te voorkomen. In het artikel was ook te lezen, dat de genetisch gemanipuleerde witlof (Topscore F1) alleen bij biowinkels terecht kwam die alleen de Europese bio regels handhaafden. Bij winkels die ook andere strengere regels volgden, werd de CMS witlof niet geleverd door de biologische groothandel.
  7. Hmm, 100% zeker ben ik niet en per bio bedrijf is het verschillend hoe ze het formuleren met woorden, maar voor alsnog wordt het vaak aangeduid als "F1 hybride." Ik ga ervan uit dat je weleens gehoord heb van "bio geteeld ... F1" zoals op de website van zaadhandelvanderwal, vlaamszaadhuis, moestuinwebshop, etc. Misschien dat je hier kan spreken dat het zeker om CMS gaat. (?) Het beeld wat consumenten heeft bij het woord biologisch, is de werkelijkheid niet meer. Men denkt dat biologisch gezond is. Oorspronkelijk was biologisch ook gezond, maar dat is nu niet meer aan de orde. Er komt pesticide resten voor in biologische producten, biologische vleesvervangers bestaan uit extra ingrediënten die juist ontzettend slecht zijn voor de gezondheid ondanks dat het verkocht wordt als "biologisch". Je denkt dat je er goed aan doet, maar niets is minder waard. Ook de biologische sector zal in de toekomst een imago klap oplopen en helaas zal dit ten koste gaan van de échte biologische en oorspronkelijke (heirloom) gewassen die boeren en telers verbouwen. Telers zullen in de toekomst ook onder druk komen te staan. De vraag naar CMS gewassen stijgt enorm vanwege de "goede" oogstopbrengsten. De bron van mijn informatie is hier terug te lezen: http://www.fr-online.de/wirtschaft/genmanipulation-durch-die-hintertuer,1472780,22306966.html
  8. Ah, monsanto... de grootste ramp van de mensheid. *lol* Ik ben ook geen voorstander van monsanto. Gisteren zou ik je nog vertellen dat je het beste voor biologische zaden kunt gaan dan zit je wel goed, maar die woorden slik ik in. Ga voor biologisch dynamische zaden. Waarom? Omdat biologische rassen volop genetisch worden gemanipuleerd. En het ergste is nog dat deze stappen worden gedaan door de bio industrie zelf. Dit wordt ook het nieuwe CMS kweekmethode genoemd. Kort samengevat, cellen van verschillende soorten worden met elkaar samengevoegd om zo een hogere oogstopbrengst te realiseren. Cellen van bijvoorbeeld bloemkool wordt samen met bijvoorbeeld radijscellen door middel van chemische of elektrische stimulering tot celfusie geforceerd. Dit is via de gebruikelijke kweek onmogelijk is en volstrekt onaanvaardbaar. Deze "biologische CMS producten" worden ook in bio winkels verkocht. Die bio industrie die hieraan meedoen moeten zich schamen. Er hangt nog een kaartje aan deze methode. De CMS zaden zijn niet geschikt om opnieuw gezaaid te worden of te reproduceren. Waardoor telers met dezelfde situatie te maken krijgen waar monsanto zo berucht om is geworden.
  9. kiara_shi reageerde op kiara_shi's topic in Groente
    @Jorieke123: Nee, helaas. Had ik eigenlijk moeten doen. Dan kunnen we pas echt zeggen of de magneet invloed heeft gehad of niet. Omdat ik zelf weinig vertrouwen erin gehad heb, deed ik dit ook niet, wat natuurlijk stom was achteraf. Ik hou mijn citroenplantjes al maanden bij, maar de laatste tijd begint hij in rap tempo te groeien en dat gebeurde vanaf de periode dat ik de magneet gebruikte. Vandaag zag ik al dat er weer nieuwe bladscheuten op komst zijn. *happy* Maar na het lezen van het berichtje van Bit, is dit zo te zien normaal.
  10. kiara_shi reageerde op kiara_shi's topic in Groente
    Als je plantje dit jaar krachtig doorgroeit, kun je volgend jaar wellicht vruchten krijgen. Een kleine update over mijn citroenplantjes (6 dagen later): (Grotere afbeeldingen zijn op tumblr terug te zien.) Zelf denk ik niet dat de snelle groei te danken is aan de magneet alleen. Ik blijf toch een beetje sceptisch. Het is namelijk te mooi om waar te zijn.
  11. Ipv overschrijven op papier, heb ik van Microsoft Excel gebruik gemaakt. Wel zo gemakkelijk.
  12. kiara_shi reageerde op kiara_shi's topic in Groente
    @Missmass: Heb je vorig jaar al bloemen gehad?
  13. kiara_shi reageerde op kiara_shi's topic in Groente
    @Janine~Bustani: Bedankt voor de link. Gelukkig gaan ze binnenkort ook naar buiten. Ik moet nog even afwachten met het weer, maar ook of ik die dag tijd heb. Maar ik hoop deze week, ik weet dat ze ruimte hard nodig hebben. Ze groeien als kool. @jasmin: Ik hoop volgend jaar al of die jaar daarna zeker. Deze zijn maar een klein half jaartje oud; ze zijn namelijk net voor de winter gezaaid. In principe kunnen citrusbomen al vruchten geven 12 maanden later nadat er voor het eerst bloemen in gekomen zijn. Maar ik ben ook een beetje twijfelachtig. De zaadjes heb ik van een citroen uit de supermarkt. Het komt voor dat zaden wel ontkiemen (weliswaar moeilijk) maar geen vruchten geven als deze van een supermarkt afkomstig zijn. Gelukkig kiemde de zaadjes redelijk snel, dus ik hoop op het beste.
  14. Koop een zakje gedroogde incabessen (ananaskers) bij de biowinkel. Haal er een paar uit en eet de rest op. Kiemen kan erg snel gaan, groeien gaat nog sneller en ze schieten in de zomer helemaal de lucht in. Ze zijn volgens mij niet winterhard, dus zodra het te koud wordt snoeien tot 50cm en naar binnen halen of in de schuur zetten. Hou er rekening mee dat het in de wintertijd enorm kan uitlopen. Dit jaar heb ik het tot 1mtr afgeknipt, maar dat gaat nu 50 cm worden. De plant heeft nu al bijna de plafond bereikt.
  15. Misschien geef je juist te veel water? In ieder geval, pak een plantenspuit met regenwater en een lepel epsomzout en sproei elke dag deze oplossing op de bladeren. Naar mijn mening heeft het voedingsgebrek. Je kunt ook wat brandnetelthee (afgekoeld) geven aan de wortels.
  16. Gebruik gewoon takjes van rozen, wijnbessen, rozenbottels, bramenstruiken etc. Alles wat een klein beetje scherpjes aanvoelt. Deze struiken geven dieren en mensen een onprettig gevoel als je te dicht in de buurt komt, maar schadelijk zoals grote verwondingen geven ze niet. Dus het is geen dierenleed, mocht je hiervoor bang voor zijn.
  17. kiara_shi plaatste een topic in Groente
    Even met mij nieuwe zaailingen pronken. Ik ben zo trots als een pauw. *lol* Dit jaar pas echt actief begonnen om zelf eigen (bio) groente en fruit te kweken. Koolrabi (Bolster) Kapucijners (Bolster) En mijn citroen plantjes: http://kiarashi.tumblr.com/post/46946412316/i-started-growing-lemons-ever-since-i-placed-a Ondanks dat het voor de winter gezaaid is en weinig zon gekregen heeft, doet hij het goed. Nou maar hopen dat hij vruchten geeft.

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.