Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Kevins Moestuin

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Kevins Moestuin reageerde op Dennis29's topic in Fruit en noten
    Geachte paw paw eigenaren, hoe staat het er nu bij jullie voor? Heel erg benieuwd naar hie dit seizoen weer gaat zijn. Heb gisteren even de clusters geteld zit nu op im iedergeval 200 Allegheny vrucht beginsels, 20 KSU Atwood, en 50 Potomac, heb geen bestuiving met de hand gedaan maar de natuur ze werk laten doen gemiddeld heeft een cluster 3 tot 4 vrucht beginsels met uitzondering van 1 vrucht maar soms ook 7, 8 of 9. Wat wel heel jammer was dat de vruchten van mijm shenandoah, marshmallow, Summer Delight en Big Boobs nr1 alle zijn opgegeten door de slakken incl alle beginnende groei dus die moeten nu opnieuw gaan groeien.
  2. @EdelSpint dankjewel voor de aanvulling weer wat bijgeleerd heeeel erg benieuwd hoe deze variteit het hier in Nederland gaat doen omdat wij minder warmte hebben, dan ben ik meteen benieuwd of de main crop wel gaat afrijpen, ik ga dit dan ook met veel enthousiasme volgen😁
  3. @EdelSpint wat leuk om te lezen dat alle 3 zo goed aangeslagen zijn, ben heel benieuwd of deze variteit ook zo superieur is wanneer er geen bestuiving plaatstvindt omdat voor zover ik weet zo goed als alle variteiten die proffesioneel worden aangeplant in turkije bestoven worden, maar wel super leuk om dan juist deze soort in Nederland te importeren en eens te zien hoe die het hier gaan doen.
  4. @Fruittuin17 zelf ben ik in bet process in een nieuwe tuin vijgen bomen aan te planten, ik houw zelf een onderlingen plant afstand aan van 2,5 meter. Tussen de rijen houw ik 2 tot 2,25m aan maar plant ik in een driehoek systeem waardoor op dezelfde lijn tussen 4 en 4,5m zit.
  5. @MSDG destijds heb ik veel soorten gehaald uit duitsland bij https://wildobstschnecke.de/de/ die had toen veel soorten die hier niet te krijgen zijn.
  6. Ik heb 1 soort Elaeagnus multiflora, en 3 Elaeagnus umbellata ze bloeien allemaal maar krijg al voor het 2e jaar op rij geen vruchten eraan waar kan dit door komen? Heb ik nog een multiflora nodig om mijn enige multiflora te bestuiven?
  7. @acpronk voor hoelang is voor nu onbekend maar dat kan ook maar zo enkele jaren worden ondertussen blijf ik lekker groeien😇
  8. Ik wil iedereen binnen dit topic en forum alvast een hele fijne feestdagen toewensen en dat het een mooi 2025 mag gaan worden. Ook wil ik benoemen dat ik op offline zal gaan binnen het forum en dit topic maar wens ik iedereen heel veel succes toe in het vijgen avondtuur.
  9. Prachtige kas zeg heel veel succes met de verkoop ervan, het is dat ik al een grote kas heb gekocht anders was er zeker interesse.
  10. Desert King en Granthams Royal zijn beide hele goede breba dragers en best wel betrouwbaar in ons klimaat, voor hoofdoogst zou ik echter gaan voor michurinska 10.
  11. Vanderwal levert echt top kwaliteit knoflook, vorig jaar super dikke tenen gehad.
  12. @Dahli dankjewel voor het compliment mijn doel is uiteindelijk om de beste variteiten te vinden voor ons klimaat, soorten die lekker zijn en goed produceren, en dit jaar is dat al aardig gelukt volgendjaar hoop ik nog meer schatten te gaan mogen ontdekken😇😇
  13. Het einde van dit vijgen seizoen nadert alweer snel, hier en daar pluk ik nog eens wat rijpen vijgen maar het grootste gedeelte is al afgerijpt, voor dit jaar zal dit mijn laatste post zijn in dit vijgen topic. Fotos zijn van de vijgen die ik vandaag heb geplukt, de lekkerste van de dag was Stanley Dalmatie en dan degene die goed rijp was😇😇 Variteiten die het dit jaar heel goed deden zijn: Michurinska -10, Improved Celeste, Rdb, Stanley Dalmatie, GP Delicious, Goutte d'Or, Kadota, Siblawi. Verdino del nord [VR] begint nu dagelijks rijpe vijgen te geven maar is wel aan de latere kant, Pico Azoren Yellow heeft wel potentie is ook rond de eerste week van september volop aan het afrijpen maar kwa smaak nog erg wisselend sommige heel lekker als aardbeien jam sommige smaakloos, NOT Lsu Hollier was kwa smaak echt de beste vijg van dit jaar maar rijpt pas af vanaf half september. Volgendjaar zullen er veel meer soorten getest gaan worden en rijpe vijgen gaan geven dus dat gaat een top jaar worden.
  14. Weer een UNK vijg maar dit was toch wel de lekkerste vijg van dit seizoen, echt een heerlijke mix van bessen smaken en ook nog zoet maar niet te zoet precies een mooie balans.
  15. Een vrucht aanmaken is een mooi begin, maar uiteindelijk moet deze ook afgerijpt worden anders heb je er weinig aan🙈🙈

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.