Jump to content

Wat is dit?


Mette

Recommended Posts

Een half jaar geleden zijn we verhuisd naar ons droomplekje; oude woonboerderij met flinke tuin waar we nu geitjes, kippen, fruitboompjes èn een moestuin hebben.

 

We zitten wederom op kleigrond, dat kenden we al van onze moestuin in Den Bosch. We hebben vroege en late aardappels gezaaid, deze week de vroege uit de grond gehaald, de late willen we nog even laten staan.

 

Maar... 2 dagen geleden waren ze 's ochtends platgeslagen, leek eerst van een kat of ander beest, maar dag erna was het ietsje erger.

DSCF108641211435860235.JPG

 

DSCF108852571435860242.JPG

 

Wat kan dit zijn? We verdenken nu een mol? Heeft dit nog gevolgen voor onze oogst, of gewoon zo laten?

Link to comment
Share on other sites

Ja...platgeslagen is het goede woord.

 

De planten lijken op een afstandje gezond, ik zie geen zieke vlekken.

Als er niets doorgelopen is (Zijn de stengels geknakt???) doet het me denken aan een reactie op de droge warmte. Kijk eens of 's ochtends vroeg (dauw zorgt dan voor wat vocht) de planten ook zo hangen. Ook een heel acuut watertekort kan de oorzaak zijn....enkele planten even begieten (niet op het blad!) in de ochtend....als ze na een uurtje meer recht staan, is dat de oorzaak waarschijnlijk.

 

Als ik het goed zie staan ze in een verhoogde bak. Zeker als ze niet zo diep geplant zijn (en de ondergrond vrij hard was....grasbed?....waardoor de wortels eerder breed groeien dan diep gaan) zou dit wel kunnen gebeuren. De planten zijn nog niet dood en vergeeld. Maar het komt je oogst niet ten goede. Door systematisch organisch materiaal op je bodem te brengen, verbetert het vermogen om vocht vast te houden sterk en zal ook de verdamping uit de ondergrond minder zijn. Voor dit moment...water geven en bodem rondom de aardappels los houden (hak, schoffel, cultivator) zodat de planten het aanwezige vocht optimaal kunnen benutten en het niet snel weer verdampt.

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...