Jump to content

Hoe ziekten bij bintjes voor zijn?


Riraro

Recommended Posts

Ik heb enkele maanden terug een paar kilo bintje pootaardappelen gekocht. Ik heb een deel ongeveer 2,5 maand en een tweede deel bijna 2 maanden geleden in de grond gestopt en de planten groeien prima en zien er op een handjevol gelige blaadjes onderin op ruim 2m2 perfect uit.

 

Nu ben ik er zojuist achter gekomen dat bintjes erg ziekte gevoelig zijn, niet alleen voor Phytophthora maar ook voor een wrattenziekte (nieuweling hier). Nu weet ik dat Phytophthora vaak aan t loof te zien is, dus dat kan ik in de gaten houden en bij de eerste tekenen de boel uit de grond halen, maar wat kan ik doen om die wrattenziekte enigszins voor te blijven aangezien daarbij eerst de knol wordt aangetast? Of moet ik gewoon voor de zekerheid na een bepaald aantal weken alles uit de grond halen, of ik nou afwijkingen zie of niet?

Link to comment
Share on other sites

Als je op grond teelt waar nog niet vaak aardappels zijn geteeld, zou het best kunnen meevallen. De meeste ziekten zijn aan bodem gekoppeld en worden echt lastig nadat er vaker aardappels e.d. stonden.

 

Eerder uit de grond halen heeft weinig zin, want dan heb je met binten vrij weinig oogst.

 

Ik zou zeggen: Op hoop van zegen en oogst uitstellen totdat het evt. echt te gek ongezond gaat uitzien. En volgende keer een beter en gezonder ras kiezen....Bintje is echt wel de laatste die ik nog zou kiezen.

In mijn moestuin heers ik als een tiran.

Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.

Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.

De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.

Link to comment
Share on other sites

Zover ik weet is er nog nooit op die grond geteeld. Wij wonen hier nu ruim 5 jaar en we hebben flink wat struiken, bomen en gras weg moeten halen om het enigszins geschikt te maken.

 

We kwamen er helaas te laat achter. T was een impulsaankoop (5kg voor 1 euro ipv 11) en we wisten destijds niet dat bintjes zo gevoelig zijn. Volgende keer nemen we een andere soort mee. Er lagen mee meerdere rassen, maar deze vonden we er het geschikst uitzien om snel in de grond te plaatsen.

 

Oke, dan wachten we gewoon zolang mogelijk af en houden t loof goed in de gaten.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...