Jump to content

Recommended Posts

Posted

In mijn tuin bevinden zich 3 fruitbomen. 2 appel en 1 giese wildeman/ perenboom.

Ze staan nu 19 jaar.

Helaas is het met het snoeien helemaal mis gegaan...

Elk voorjaar snoei ik fors. Maar de laatste jaren komen er alleen maar schuiten bij, die lijnrecht omhoog groeien.

Er zit geen enkele mooie vorm meer aan.

Wat is het advies van de kenners / deskundigen? Helemaal afzagen? Of kan ik de bomen nog weer in fatsoen krijgen, door ze op een bepaalde manier (goed) te snoeien.

Ik hoor graag, alvast bedankt. DSC0115830631490134610.JPGDSC0115982511490134620.JPGDSC0116098071490134629.JPGDSC0116156901490134638.JPGDSC0116249171490134648.JPGDSC0116331371490134656.JPGDSC0116439111490134666.JPG

Posted

Je hebt té rigoreus gesnoeid waardoor de bomen nu veel "waterlot" ontwikkelen ter compensatie. Dat zijn die rechte scheuten.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Waterlot

Je moet bij het snoeien van zo'n boom dus ook denken aan de omvang van het wortelsysteem in verhouding met de kroon van de boom.

Daarom mag je steeds maar een gedeelte (ongeveer 1/5) tegelijk snoeien.

 

Wat je er nu nog mee kunt hoor je vast wel van de snoeimeesters...

Posted

Dank je Erny! Er hebben zich nog geen snoeimeesters gemeld.... daarom zelf even gezocht. Is dit het:

 

Haal de waterloten op een na weg. Dan komt er wel weer een groeireactie maar de kans is groot dat er aan de ene overgeblevene bloemknoppen komen en dan gaat het goed.

Beter is om dit snoeiwerk na 24 juni te doen; dan is er geen lengtegroei meer en zal de boom minder uitlopen

Posted

Je zou ook een paar waterloten kunnen laten staan. Hierdoor wordt alle energie in die paar waterloten gestopt ipv de vorming van nieuwe. Oude kan je dan een jaar later weg halen.

 

Snoeien na de de langste dag heeft nog een andere voordeel. Eventuele wonden zullen sneller herstellen doordat er nog een kleinere groeispurt komt.

Posted

Deze bomen zijn verworden tot sier - knot bomen. Zeker geen hopeloze gevallen, met een paar jaar de juiste snoei zijn ze wel weer tot redelijk vruchtdragende bomen te maken. vergen snoei nú, snoei in de zomer, herhaald en dat een paar jaar.

 

Kun je een boek over schrijven, gaat mij nu echt te ver hier zo uitgebreid op te reageren.

 

Iemand in de hand nemen die het voor je komt doen waar je bij bent, met uitgebreide uitleg. Kost wat, heb je ook wat.

 

sorry, voor de wat kortaffe reactie.

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...